П’ятниця, 1 Березня, 2024
Бiльше

  Війна змінила ставлення людей до УПЦ(МП): На Чернігівщині до ПЦУ перейшла 21 громада

  Громади, які змінили конфесійне підпорядкування:

  • Корюківський район — сім релігійних громад.
  • Прилуцький район – шість релігійних громад.
  • Ніжинський район — чотири релігійні громади.
  • Чернігівський район – чотири релігійні громади.

  “Я вважаю, що ситуація з конфесійними переходами хоч і не така стрімка, як, можливо, багатьом хотілося б, але вона прогресує і кількість релігійних громад, які бажають змінити конфесійне підпорядкування, вона буде збільшуватися”, — говорить Олексій Степаненко.

  Зі слів Олексія Степаненка на Чернігівщині також є релігійні громади, які вже провели збори, проголосували за зміну конфесійного підпорядкування і перебувають на стадії підготовки пакета документів для подачі до Чернігівської ОВА.

  Чому відбувається перехід з однієї конфесії в іншу

  Перехід з УПЦ (МП) до ПЦУ відбувається з двох причин, каже Степаненко. Перша — в Україні створена єдина українська помісна православна церква. Друга — повномасштабна війна, яку розпочала Росія.

  “Одним з рушієм, як на мою думку, є відкрита війна, яку почала Росія проти України, і люди змінюють своє відношення, і вони відкривають очі на те, хто є хто, і яка релігійна громада є якою релігійною громадою, якими діями вони займаються”.

  Скільки релігійних громад УПЦ (МП) та ПЦУ є на Чернігівщині

  На Чернігівщині зареєстровані 953 релігійні громади 30 конфесій. Дві найбільші конфесії — УПЦ (МП) та ПЦУ.

  Православна церква України налічує 182 громади.

  До Української православної церкви Московського патріархату входять дві єпархії — Чернігівська та Ніжинська. Чернігівська єпархія налічує 292 релігійні громади, Ніжинська єпархія складається з 259 релігійних громад.

  Найсвіжіше

  Популярне