Неділя, 25 Лютого, 2024
Бiльше

  Митрополит Євстратій закликав вірян та духовенство УПЦ (МП) взяти відповідальність за майбутнє своїх парафій

  Остаточне прийняття закону про “заборону” в Україні релігійних організацій, пов’язаних із РФ, спонукатиме вірян та духовенство УПЦ (що в єдності МП) до дій та відповідальності, у попередньому статусі їхні громади не зможуть існувати.
  Таку думку в інтерв’ю Radio NV висловив заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків Православної Церкви України, митрополит Білоцерківський Євстратій (Зоря).

  За його словами, чимало людей залишається в середовищі Московського Патріархату у сподіванні, що якимось чином проблему буде вирішено без того, аби вони самі щось робили.

  «Як вони дотепер чекали, сподівалися на те, що нічого не буде робитися, всі будуть сліпими, глухими та німими і ніяк не реагуватимуть на ту проросійську діяльність, яку керівництво на чолі з Митрополитом Онуфрієм фактично покриває, толеруючи всіх зрадників, всіх колаборантів тощо… Жоден із них не зазнав канонічних церковних покарань за свою злочинну діяльність, яка суперечить, зокрема, нормам церковного права. Водночас як ті, хто єднається з українською церквою, отримують одразу і якісь заборони, покарання тощо», — сказав митрополит.

  Він нагадав, що, згідно з нормами законопроекту, якщо релігійна громада добровільно не розірве зв’язок із Москвою, вона не зможе діяти в Україні.

  «Надзвичайно важливо, щоби самі вірні духовенству, які поки що залишаються в Московському Патріархаті, розуміли власну відповідальність. Щоб вони не чекали, що хтось десь нагорі — Митрополит Онуфрій, чи його Синод, чи їхні єпископи — щось вирішить, і не буде на них відповідальності за прийняття рішень. За українським законодавством релігійна громада має право полишити юрисдикцію Московського Патріархату. І їхній канонічний обов’язок — долучитися до Православної Церкви України», — переконаний Євстратій (Зоря)

  Православна Церква України відкрила усім двері ще напередодні отримання томосу про автокефалію 2019 року, зауважив він. Та навіть після повномасштабного вторгнення РФ з боку прибічників УПЦ МП лунав скепсис відносно ПЦУ.

  «Очевидно, що в їхній свідомості є глибоке ураження ідеологією „русского мира“. І вони просто не готові визнати, що та структура, в якій вони служили, в якій вони працювали, дехто — десятками років, є відповідальна. І морально вони співвідповідальні за все те, що відбувається з Україною. І вони цю відповідальність хочуть перекласти на когось іншого», — резюмував митрополит.

  Найсвіжіше

  Популярне