Понеділок, 17 Червня, 2024
Бiльше

  Пам’ять, братерство і покликання: Глава УГКЦ Святослав привітав захисників України

  Ми пам’ятаємо про високу мету, задля якої варто жити й з любові віддати своє життя. Цією метою є незалежна Українська держава в родині європейських народів високої цивілізації і культури.

  Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав у своєму привітальному слові з нагоди свята Покрову Пресвятої Богородиці та Дня захисників та захисниць України, передає Департамент інформації УГКЦ.

  Християнська Україна вперше святкує Покров Пречистої Діви Марії 1 жовтня. Предстоятель УГКЦ наголосив, що цей день для Української держави є ще одним великим всенародним святом.

  «Ми сьогодні святкуємо День захисників України. Так склалося історично, що наше українське військо було військом тих, які захищають, які роблять безпечним життя і розвиток українського народу. Це ті, які виборюють Україні гідність і свободу. Тому цього дня наша вдячність, наше вітання линуть до наших дівчат і хлопців на фронті, які ціною власного життя захищають майбутнє України», — сказав Глава УГКЦ.
  Сьогодні нам спадають на думку три слова. Перше — пам’ять. «Пам’ятаємо, — нагадав він, — усіх наших попередників, цілі епохи, генерації національно-визвольних змагань України за її свободу і Незалежність. Пам’ятаємо про всіх тих, що впали в нерівному бою з російським агресором. За них сьогодні лунає молитва із землі до небес, з людського серця до Божого престолу».

  Друге слово — братерство. «Ми перемагаємо лише тоді, коли можемо покластися на плече побратима, на силу і мужність українського війська. Це братерство тих, хто є на фронті, і тих, хто живе і працює для фронту. Ця всенародна солідарність, єдність у борні є запорукою нашої перемоги. Це братерство, мов криця, викуване в горнилі наших змагань за свободу», — зазначив Блаженніший Святослав.

  Третє слово — покликання. «Господь Бог кличе наших воїнів уперед, щоб захищати простір життя і навіть у нелюдських обставинах лишитися людьми. Українське воїнство сьогодні покликане перемагати життям смерть, нести світло там, де є темрява», — підкреслив Глава УГКЦ.

  За його словами, нині ми покликані нести простір свободи туди, куди російський загарбник хоче принести поневолення і рабство.

  «Вкотре дякуємо українським воїнам за те, що на весь світ показали, на що здатна Україна, що вона є непереможною, найсильнішою духом. Сила духу, сила волі українського воїна дивує сьогодні світ», — наголосив Предстоятель УГКЦ.

  Найсвіжіше

  Популярне