Понеділок, 17 Червня, 2024
Бiльше

  Окупанти у Херсоні мали створити «Муфтіят Новоросії», але ЗСУ їм завадили, – Айдер Рустемов

  Росіяни на окупованих територіях використовують іслам для пропаганди війни, бо їм бракує гарматного м’яса.

  Про це в інтерв’ю Крим.Реалії розповів муфтій Духовного управління мусульман Криму (ДУМК).

  «Їм потрібно було шукати це гарматне м’ясо серед населення, для них це населення, або, як раніше називали, чернь. А хто це, звідки? Насамперед це так звані малі народи Великої Росії. А хто це? Це мусульмани етнічні. Це народи Кавказу – Чечня, Інгушетія, Башкортостан. Саме звідти. Були заклики до джихаду», – зауважує Айдер Рустемов.

  За його словами, використовуючи такий тиск на місцеві мусульманські громади, російська влада намагалася у Херсоні створити «Муфтіят Новоросії», але звільнення міста їм завадило. Однак вони все одно намагаються використати іслам для пропаганди війни. Росії потрібне гарматне м’ясо.

  «Після того, як у них були великі втрати тут, вони провели так звану Раду муфтіїв. Туди практично приїхали всі, крім двох-трьох. З Криму був, на жаль, заступник Аблаєва Есадуллах Баїр, який також підписав цю фетву. Фетву вони підписали про те, що напад на Україну трактували як захист Вітчизни. А захист Батьківщини – це добра справа і священний обов’язок кожного мусульманина. Ось дуже короткий зміст цієї фетви», – розповів Айдер Рустемов.

  За словами муфтія, оголосивши часткову мобілізацію, російська влада в першу чергу почала роздавати повістки кримським татарам у Криму.

  «Є навіть села, де по сто осіб почали забирати. Тоді це, природно, спричинило таку хвилю, всі почали виїжджати. Десь близько 5 тисяч людей виїхало. Причому багато хто з цих людей не має українських документів, бо насамперед призивають молодь. А молодь народилася в умовах окупації. Вони зіткнулися з величезною кількістю проблем», – розповідає Айдер Рустемов.

  Багатьом довелося повернутися, каже Рустемов. Їм він рекомендує не чекати, коли знову принесуть повістку і відправлять вбивати українців. Але й до збройного спротиву не закликає.

  «Складно жити на окупованій території, обстоюючи правду, істину або, як мінімум, не змішуючи себе з цим, даруйте, лайном. У мене не було заклику – кидайте все і їдьте чи підніміть зброю та воюйте. Поки не відкрилася конкретна лінія фронту, такі заклики робити неправильно, як на мене. Але готуватись до цього моменту (потрібно). Цей момент уже плавно настає. Ми бачимо удари по Криму і військових об’єктах, і по Кримському мосту», – каже Айдер Рустемов.

  Найсвіжіше

  Популярне