Субота, 13 Липня, 2024
Бiльше

  Стало відомо, куди переїхали семінаристи УПЦ (МП) з Києво-Печерської лаври

  Із Києво-Печерської лаври виїхали семінаристи та викладачі Київської духовної академії та семінарії. Про це “5 каналу” повідомив виконувач обов’язків директора заповідника. Представники московського патріархату займали чотири корпуси. Два з них уже спорожніли. Ще з одного продовжують вивозити речі представників УПЦ МП. У заповіднику кажуть: планується, що в цих будівлях мешкатимуть монахи. Раніше суд став на бік заповідника і підтвердив, що  УПЦ у єдності з МП має повернути майно державі.

  Як стало відомо “5 каналу”, семінаристи переїхали з Києво-Печерської лаври до Голосіївського чоловічого монастиря

  Відомо, що навчання у студентів стартувало у вівторок. Раніше в мережі з’явилося відео урочистостей вихованців семінарії на новому місці.

  А що ж відбувається в лаврі? Корпуси, де мешкали семінаристи, – на замку.

  “Ми бачимо, що вивезено всі речі, обладнання, яке там знаходилося. І два корпуси фактично повністю звільнені. По факту академія і семінарія займали чотири корпуси”, – розповів в. о. генерального директора Національного заповідника Києво-Печерська Лавра Максим Остапенко.

  У частині будівель, які вже звільнили семінаристи, каже гендиректор, мешкатимуть монахи. Решту опечатають і поки що зачинять. Щоправда, на заваді монашому життю у святині стоять юридичні формальності, адже угоду з московським патріархатом держава розірвала. І суд визнав: зробили це законно. І для того, аби монахи продовжували жити на території заповідника, потрібна нова угода. Над цим працюватимуть уряд і держслужба з етнополітики та свободи совісті.

  Нагадаємо, що Ексдиякон УПЦ (Мвідправляв ухилянтів за кордон, а єпископ Команський Михаїл розповів про значення відповідального ставлення до віри.

  Найсвіжіше

  Популярне