Середа, 27 Вересня, 2023
Бiльше

  Як релігійна громада перейшла з УПЦ МП до ПЦУ на Харківщині: її історія

  За час повномасштабного вторгнення на Харківщині лише одна релігійна громада перейшла з УПЦ МП до Православної Церкви України. Йдеться про храм Успіння Пресвятої Богородиці у деокупованому селищі Савинцях.

  Про це у своєму репортажі розповіли Суспільне Харків.

  Перше Богослужіння українською мовою у громаді провели 19 серпня, говорить отець Стефаній. У Савинській громаді він служить з 1992 року: у 2015 році його перевели у Приколотне на Великобурлуччині, але за місяць він повернувся у Савинці.

  Житель Савинців Євгеній Орлов каже, що розмови про перехід парафії почалися десь з п’ять років тому.

  “Тоді складалася така ситуація — паства ще була така “туди-сюди”, а коли почалося повномасштабне вторгнення, то вже тут зворотного процесу не може бути”, — говорить Євгеній Орлов.

  Отець Стефаній згадує, після зборів парафіяни попросили ключі від церкви у попередніх служителів. Ті відмовили — двері довелося зносити. Всередині священник не дорахувався двох дзвонів, церковного одягу та літератури.

  “Побачили, що немає церковного начиння. Найдорожче мені — це Євангеліє, велике і красиве. Я його купляв. Їздив спеціально у Київ. Збирали гроші”, — говорить священник.

  Церква у Савинцях — єдина, яка перейшла до Православної церкви України за час повномасштабного вторгнення, говорить єпископ Харківський і Слобожанський Митрофан.

  “Є ще багато парафій, які мають бажання перейти, тому що ми бачимо по Україні багато перейшло, понад 2 тисячі з Московського патріархату. Дуже багато духовенства Московського патріархату говорять неправду до своїх парафіян — про те, що вони вже є ПЦУ. Де підтримує перехід священник, там простіше, тому що люди бачать, що священник йде, і це набагато простіше”, — сказав єпископ.

  За його словами, відколи Україна отримала Томос, на Харківщині до Православної церкви України перейшло понад 30 храмів.

  Нагадаємо, що архієпископа Буковинського нагородили за допомогу армії, а єпископ Команський Михаїл розповів про значення відповідального ставлення до віри. 

  Найсвіжіше

  Популярне