Понеділок, 17 Червня, 2024
Бiльше

  Суд повернув державі палац Терещенків на Житомирщині, що належав УПЦ (МП)

  Господарський суд Житомирської області повернув у державну власність пам’ятку місцевого значення – будинок-садибу Терещенків у смт Червоному (Житомирська область). У 2000 році будівлю палацу та частину прилеглої території всупереч закону безкоштовно передали у користування, а згодом у приватну власність УПЦ (МП).

  “Міністерство культури та інформаційної політики України долучилося до розгляду справи в 2023 році та стало на захист пам’ятки місцевого значення будинку-садиби Терещенка в смт. Червоне Житомирської області”, – повідомила пресслужба МКІП.

  У відомстві зазначили, що таким чином ще одну будівлю монастиря Української православної церкви (Московського патріархату) повернуто в державну власність.

  Будівлю палацу у 2000-му безкоштовно передали УПЦ (МП). Фото: Суспільне Житомир
  На засіданні 30 серпня суд задовольнив позов Бердичівської окружної прокуратури. В ньому просили визнати недійсною угоду між ВАТ “Червоненський цукровик” та Житомирським єпархіальним управлінням УПЦ від 2000 року про безкоштовну передачу маєтку Терещенка, скасувати свідоцтво про право приватної власності на будівлі Свято-Різдва Христового Червоненського монастиря, а також витребувати з володіння монастиря на користь держави нежитлову будівлю монастиря площею 2802,7 кв. м та дві господарські будівлі площею 1264,7 і 394,5 кв. м.

  У відповідача назвали рішення суду незаконним і повідомили, що оскаржуватимуть його.

  У серпні 2022 року Бердичівська прокуратура почала процес повернення незаконно переданої церкві пам’ятки через суд. Оскаржуючи всі судові рішення про відмову, прокуратура дійшла до Верховного Суду. У грудні 2022 року він підтримав позицію Житомирської обласної прокуратури щодо незаконності передачі палацу Терещенків у власність УПЦ (МП).

  Найсвіжіше

  Популярне