Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  Останні приготування до календарної реформи: Церкви підготували корисні поради та застосунки для вірних ПЦУ й УГКЦ

  Вже завтра, 1 вересня 2023 року, ПЦУ та УГКЦ переходять на новоюліанський церковний календар. Для зручності вірних Церкви підготували календарі та мобільні додатки, що допоможуть швидше адаптуватися до нових календарних дат.
  На своїй фейсбук-сторінці Православна церква України розповіла про практичну сторону календарної реформи і що зміниться у наступному церковному році.
  Так, зокрема, дати нерухомих свят, постів, загальниць, дні вшанування пам՚яті святих змістяться на 13 днів назад (будуть відзначатися на 13 днів раніше). В наступному році Петрів піст не буде загальним, бо не існуватиме визначеного періоду посту, який мав би розпочатися за тиждень після дня Святої Трійці (Зіслання Святого Духа святкуватимуть 23 червня, а свято апостолів Петра і Павла – 29 червня) .Але для тих, хто бажає поститися за прикладом розвʼязання цього питання в інших Помісних Церквах може бути взятим для посту період після свята святих апостолів Петра і Павла – з 1 по 5 липня. На святкування Пасхи календарна реформа не вплине: її святкуватимуть 5 травня, а Великий піст триватиме з 18 березня по 4 травня.
  «Кілька років тривала підготовка до цього історичного рішення переходу на більш сучасний і точний календар, яким давно вже послуговується більшість Помісних Православних Церков. Водночас Помісний Собор зберіг за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий (юліанський) календар. Календарна реформа буде проходити без примусу, спокійно і розважливо, даючи всім можливість прийняти необхідні зміни поступово й усвідомлено», – зазначають в ПЦУ.
  А для зручності вірних Церква пропонує користуватися мобільним застосунком «Моя Церква», де у розділі «Календар» будуть висвітлені всі дати свят за новим календарем. Про найбільші свята застосунок нагадуватиме через пуш-повідомлення. Про це повідомив протоієрей ПЦУ, старший викладач кафедри богослів’я Київської православної богословської академії Михайло Омельян.
  Завантажити застосунок можна за  посиланнями:
  Google Play: bit.ly/3lqX7YP
  App Store: apple.co/3hyL22F
  Українська греко-католицька церква також запрошує користуватися мобільним додатком «Молитва Церкви», що є оновленим варіантом застосунку «Дивенсвіт», який уже багато років збирає щоденні богослужбові тексти, деталі уставу та житія святих. У ньому вже подана актуальна інформація, що стосується початку Індикту, за якою вірні УГКЦ можуть легше звикнути до календарних змін. Оновлений календар подано також на головному сайті УГКЦ.
  Деталі календарної реформи висвітлив у короткому відео духівник Українського католицького університету о. Ігор Пецюх: «Нам треба буде наново привикати, коли Миколая, Андрія, Михаїла… Буде перехідний етап, у которому, можливо, нам буде трохи складно. Але я запрошую вас до відваги. Аби відважно увійти у календарну реформу. Вона піде нам на користь і впорядкує життя».
  Раніше Департамент інформації УГКЦ опублікував пастирське послання Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава про оновлення церковного календаря.

  Найсвіжіше

  Популярне