П’ятниця, 14 Червня, 2024
Бiльше

  В УПЦ США освятили алею пошани полеглих воїнів України

  В неділю, 27 серпня, у 32-гу річницю Української Незалежності духовенство УПЦ США (Вселенського патріархату) молитовно вшанували пам’ять полеглих воїнів України під час богослужіння в Українській Православній церкві-пам’ятнику Св. Андрія Первозваного в духовному осередку США.

  Коли вірні прибули на Божественну Літургію, вони на мить зупинялися на вершині сходів, щоб розглянути численні банери, які покривали газон. Церкву-пам’ятник огорнула Алея Героїв, еліти української нації – 432 фотографії з надписом: “ Ми пам’ятаємо полеглих захисників”, повідомляє сайт УПЦ США.

  В УПЦ США кажуть, що кожен з нас повинен усвідомити, що українці пішли захищати Україну за покликанням своєї душі й свого серця. Більшість з них не сказали «Мамо, до зустрічі», «Дружино, я тебе дуже люблю», «Синочку, доню, я повернуся». А війна продовжується. Вони стали нашим справжнім щитом. Тому ми з честю їх вшанували.

  У співслужінні митрополита Антонія, Первоієрарха Української Православної Церкви США та Діаспори, архієпископ Даниїл, Правлячий Архієрей Західної Єпархії, відслужив Архіпастирське Богослужіння. На Літургії також був присутній священичий клір церкви-пам’ятниката студенти Свято-Софіївської Семінарії. Вірні, багато з яких були одягнені у традиційні українські вишиванки, уважно слухали, як архієпископ Даниїл вийшов, щоб прочитати Євангеліє від Матвія 19:16-26, у якому розповідається про зустріч Ісуса з молодим багачем. Поклавши Євангеліє на престол, Владика виголосив свою проповідь, у якій попросив, щоб, відзначаючи 32-шу річницю Незалежності України, усі відкрили свої серця та розум і щиро, на колінах і з упокореним серцем благали Господа, щоб Він вислухав наші щирі благання, прийшов нам на допомогу, і заступився за нашу Батьківщину, даруючи знову нашому народу перемогу та волю. Повернувшись до вівтаря, Його Високопреосвященство продовжив Літургію, а вірні, роздумуючи про сказані слова, звели свої очі до неба в тихій молитві, та ангельські голоси хористів піднесли ті молитви до неба.

  На завершення архієпископ Даниїл освятив ікони, Запрестольний Хрест, Рипіди, та інше церковне начиння, окропивши усіх вірних Святою водою. Скориставшись нагодою, Владика вручив нагороду за служіння Українському Народу через місію УПЦ США для Генерального консула України в Нью-Йорку вельмишановного Олексія Голубова. А ще Владика нагородив сертифікатами про участь в Національному конкурсі писемності Української Православної Ліги УПЦ США, дітей Української Православної церкви-пам’ятника Св. Андрія Первозваного в духовному осередку Митрополії Церкви – Якова та Емілію Пасакас. 

  Тоді, архієпископ Даниїл зробив паузу та попросив усіх присутніх залишитися біля сходів храму, щоби вшанували пам’ять полеглих воїнів під час Панахиди. Для того, щоб увіковічнити пам’ять про них, про їхні подвиги біля церкви-пам’ятника була освячена Алея Героїв, щоби кожен перехожий зупинився, та подивившись в обличчя воїнів побачив, якою дорогою ціною зберігається спокійне життя у нашій Україні.

  Коли голос архієпископа Даниїла лунав від високих сходів церкви, і нісся вітерцем над цвинтарем, де спочивали покоління українців, він розповів історію про маленьку дівчинку, життя якої забрала ворожа ракета. Саме за цю дівчинку і за тисячі інших дітей наші воїни віддали свої життя.

  «Ми шануємо і молимося за кожного полеглого захисника і захисницю – для нас всі вони є новітніми ГЕРОЯМИ незалежно від того, чи присвоєне їм відповідне офіційне звання. Всі вони мають велику пошану і подяку від нас. Про їхній подвиг ми не маємо права забувати, маємо пам’ятати, молитися, підтримувати їхні родини, адже наші герої полягли за право жити у своїй, вільній, незалежній та демократичній країні. І ми повинні втілити ці мрії в життя. Ми віримо, що так і буде після нашої перемоги, коли в Україні запанує справедливий мир. Світла пам’ять тим, хто віддав своє життя заради України і заради нашого спільного майбутнього. Нехай Господь упокоїть їхні душі у Царстві Небесному. Вічна їм пам’ять!», – підсумували в УПЦ США.

  Найсвіжіше

  Популярне