Неділя, 1 Жовтня, 2023
Бiльше

  В УПЦ (МП) освятили престіл із згадкою Московського патріарха Кіріла. Що це означає?

  Попри заяви УПЦ (МП) про їх нібито незалежність від Російської Церкви, місцеві архієреї цієї Церкви в Україні освячують престоли із згадкою “Святійшого патріарха Московського”.

  Зокрема, в Уманській єпархії УПЦ (МП) святкують свою незалежність від здорового глузду, зазначає священник ПЦУ Вавривода Миколай у Фейсбуці.

  «Новоосвячений престол у одному з храмів Лисянщини. Титулярний митрополит в Умані Пантелеімон перевіряє до підпису зворотню сторону стільниці на якій чорним по білому рукою місцевого духовенства написано “Во славу Святыя Единосущныя Нераздельныя Троицы Отца, и Сына, и Святаго Духа: создася, утвердися и осятися храм сей в веси сей Яблунивке, Лисянского благочиния, Уманской епархии в честь св. ап. Иоанна Богослова, священнодействия Богу содействующу при Святейшем Патриархе Московском и всея Руси Кирилле, Блаженнейшем Митрополите Киевстем и всея Украины Онуфрие, Высокопреосвященнейшем Пантелеимоне, митрополите Уманском и Звенегородском, в лето от Рождества Христова 2023 августа в 9 день. Да пребудет в храме сем Благодать Святаго Духа до скончания века”», – йдеться в дописі священника.

  Священник ПЦУ запитав в читачів соцмережі, чи це нахабство, чи безкарність.

  «Намагання викликати ще більше відторгнення суспільства? “Як можна не любити свою землю аж так?”. Схоже відповідь знаходиться поза межами раціо. “У що бити ще вас, що продовжуєте свою затятість?” (Іс 1:5)», – підсумував єрей Миколай.

  Зі іншого боку, це показує, що УПЦ (МП) не відповідає на духовні потреби українського народу, а служить інтересам Москви, попри російське військове вторгнення. Така позиція УПЦ (МП) є неприйнятною для багатьох громадян України, які прагнуть духовної незалежності від Росії. Тому УПЦ (МП) втрачає свою популярність і авторитет серед українців, а Православна Церква України збільшує свою прихильність і вплив, про що також свідчать соцопитування

  Освячення престолів з згадкою патріарха Московського є не тільки порушенням церковного права, але і провокацією УПЦ (МП) суспільства, яке хоче бачити свою Церкву вільною від Моспатріархату.

  Крім цього, такі дії Сумського архієрея УПЦ (МП) показують розбіжність всередині цієї Церкви. Попри заяви про незалежність від Російської Церкви, освячення престолів з згадкою патріарха Московського свідчить про існування протиріч у внутрішній політиці УПЦ (МП). Ситуація демонструє наявність різних течій та груп в межах церкви, які мають різний погляд на стосунки з Росією та її церквою.

  Водночас серед вірян УПЦ (МП) не чутно ніякої критики своєї Церкви за такі ганебні дії. Єдиним рупором і критиканом був отець Андрій Пінчук, але його УПЦ (МП) дала в заборону і тепер він критикує УПЦ (МП), як мирянин. Таким тиском УПЦ (МП) змусила вибачатись отця Андрія за свої слова.

  В УПЦ (МП) відчувають підтримку від вірян, тому не соромляться загравати з Російською Церквою.

  Звісно, що релігія та політика часто переплітаються, тому освячення престолу із згадкою Гундяєва має і політичні наслідки. Якщо громадяни відчувають, що їх церква не підтримує духовну незалежність України від Росії, то і вони будуть “мавпувати” своїх духовних “гуру” і так само будуть ставитись до України і її незалежності.

  Автор: Духовний Фронт України

  Найсвіжіше

  Популярне