Четвер, 28 Вересня, 2023
Бiльше

  Обстріл Чернігова: Мінкультури закликає позбавити Росію членства в ЮНЕСКО

  Міністерство культури та інформаційної політики України знову закликає позбавити Росію членства в ЮНЕСКО після обстрілу центру Чернігова.

  “Унаслідок влучання ворожої ракети повністю знищено пам’ятку архітектури місцевого значення Чернігівський обласний академічний музично-драматичний театр імені Т. Шевченка. Також пошкоджено пам’ятку архітектури національного значення П’ятницьку церкву, яка віднесена до сфери відповідальності Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”, – ідеться у офіційній заяві Мінкульту.

  У МКіП інформують, що Історичний центр Чернігова, міста з тисячолітньою історією, є кандидатом на внесення до Списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. До Попереднього номінаційного списку Україна подала Спасо-Преображенський собор ХІ століття та Церкву святих Бориса та Гліба ХІІ століття.

  «Цьогоріч МКІП спільно з обласною та міською адміністраціями розпочали роботу над внесенням культурного ландшафту міста Чернігова до Переліку об’єктів культурної спадщини, що перебувають під загрозою», – повідомляють у відомстві.

  Міністерство культури наголошує, що «загроза від російських варварів тільки зростає. Росія як країна-терорист планомірно нищить культурну спадщину України, завдаючи непоправних втрат не тільки українській, а й світовій культурі».

  Найсвіжіше

  Популярне