Четвер, 25 Липня, 2024
Бiльше

  “Можливість зміцнити зв’язки”: митрополит Вселенського патріархату відвідав Румунію

  11 серпня митрополит Бельгійський, патріарший екзарх Нідерландів та Люксембурга Афінагор (Пекстадт) очолив Божественну Літургію у місті Тирговіште, центрі місцевої єпархії Румунського патріархату. Причиною візиту стало святкування тезоіменитства митрополита Тирговіште Ніфона, очільника церковної дипломатії Румунської православної церкви. Про це повідомляє грецьке релігійне інформагенство “orthodoxianewsagency.gr”.

  У Літургії на честь святого Вселенського Патріарха Ніфона крім іменинника та митрополита Афінагора взяли участь також митрополит Кітійський Нектарій з Церкви Кіпру, єпископи Південно-Бесарабський Веніамін (з Республіки Молдова), Слатинський і Романатський Севастіан і Девський і Хунедоарський Нестор. На Богослужінні були присутні також члени уряду, представники політичного, судового і наукового світу.

  Представник Вселенського патріархату акцентував увагу на постаті святого, пам’ять про якого вшановували у цей день.

  “Святий Ніфон був патріархом Константинопольської Церкви, але він також є святим Румунської ЦерквиВін щедро благословив румунський народ за свого життя, фізичною присутністю тут і своєю наукою, а також, після смерті – через святі мощі. І його духовна присутність залишається сьогодні тою скелею, на яку спираються місцеві віряни”, – сказав митрополит Афінагор.

  Архієрей також підкреслив важливість факту співслужіння румунських єрархів із єпископами Вселенського патріархату та Церкви Кіпру.

  “Цей факт дає нам можливість відновити та зміцнити духовні, канонічні та церковні зв’язки між двома Патріархатами”, – заявив митрополит.

  Насамкінець, Високопреосвященнний Афінагор передав братерські побажання та благословення від Його Божественної Всесвятості Вселенського Патріарха Варфоломія та всієї Великої Христової Церкви у Константинополі.

  «І зрештою ми молимося до святителя Ніфона, щоб він укріпив усіх нас, православних християн усього світу, щоб ми могли сьогодні, як ніколи, підтримувати єдність між нами і разом свідчити нашу православну віру.», – підсумував митрополит.

  Варто зазначити, що Румунський патріархат завжди мав теплі відносини зі Вселенським патріархатом. Саме патріарх Варфоломій у 2018 освятив кафедральний собор Святого Андрія Первозванного у Бухаресті. Але хороші взаємини охололи після участі делегації Румунського патріархату у неканонічній зустрічі в Аммані, де Гундяєв планував оскаржити першість Вселенського патріарха в православ’ї. Тоді через те, що більшість предстоятелів проігнорували зустріч, все обійшлося розмитим комюніке.

  Церковний Бухарест займає вичікувальну позицію в питанні визнання ПЦУ. Тернопільський митрополит Нестор говорив, що митрополит Ніфон під час їхнього спілкування на Фанарі повідомив, що Румунська Церква визнає ПЦУ тільки, коли МП в Україні припинить існування, або більшість парафій та єпископів перейдуть в ПЦУ.

  Нагадаємо, Зеленський прийняв представника Вселенського Патріархату.

  Митрополит Бельгійський Афінагор (Вселенський патріархат), Тирговіште Ніфон (Румунський патріархат) та Кітійський Нектарій (Церква Кіпру) під час зустрічі 11 серпня в румунському Тарговіште. Вселенський патріархат та Церква Кіпру визнали ПЦУ, Румунська православна церква – досі коливається. Фото: Архієпархія Тирговіште

   

   

  Найсвіжіше

  Популярне