Четвер, 20 Червня, 2024
Бiльше

  УПЦ (МП) заборонили провести хресну ходу до Почаєва на Преображення

  На Тернопільщині влада заборонила хресну ходу Української православної церкви московського патріархату до Почаївської лаври на свято Преображення Господнього.
  Про це заявив голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш за результатами засідання Раді оборони області.

  За його словами, з’явилася інформація, що 19 серпня, на свято Преображення Господнього, яке в народі ще називають Яблучним Спасом, віряни УПЦ МП планують здійснити хресну ходу з Хмельницької області до Свято-Успенської Почаївської лаври, що на Тернопільщині.

  «Ми проаналізували масові заходи, які проходили в області в минулих роках, і дійшли висновку, що в рамках цієї ходи можуть бути провокації ворога, порушення громадського правопорядку, які можуть бути використані пропагандистськими ЗМІ», — пояснив Труш.

  На основі рекомендацій поліції, СБУ та військового комісара Рада оборони області ухвалила рішення заборонити ходу вірян.

  Заборона також пошириться на заходи 28 серпня, коли православні відзначають Успіння Пресвятої Богородиці.

  Раніше подібні рішення ухвалили в Хмельницькій обласній військовій адміністрації, повідомляло місцеве видання Vsim.

  Хресна хода до Почаєва

  Щороку в серпні віряни УПЦ МП здійснюють прощу з Кам’янець-Подільського кафедрального собору, що на Хмельниччині, до Свято-Успенської Почаївської лаври, долаючи близько 250 кілометрів пішки. У різні роки хресна хода збирала від 20 до 30 тисяч паломників, заявляли в самій УПЦ МП.

  У 2022 році близько 5 тисяч учасників ходи проігнорували заборону Тернопільської ОВА та пройшли до Почаєва, зазначив Володимир Труш в етері «Радіо Рокс».

  Найсвіжіше

  Популярне