Понеділок, 17 Червня, 2024
Бiльше

  “Вирвали з контексту”, – у ПЦУ пояснили слова Чернівецького митрополита про війну

  Слова митрополита Чернівецького і Буковинського Данила вирвали з контексту і подали саме так зумисне. Найперше це розігнали проросійські канали. Насправді владика мав на увазі, що влада під приводом війни забороняє будь-які релігійні збори для вірян

  Про це у коментарі для “Еспресо.Захід” розповів священник Чернівецької єпархії ПЦУ Роман Грищук.

  Він додав, що такі небезпечні, вирізані відео грають лише на руку кремлю і представникам московського патріархату в Україні.

  “Не було такого, що начебто в ПЦУ не визнають, що це війна. Це маніпуляція і на неї все ще ведуться. З тікотоку залетів саме цей короткий уривок, що начебто “влада вигадує війну”, – зазначив священник.

  Отець Грищук наголосив, що про ставлення митрополита Данила до війни говорять його вчинки – він щодня збирає гроші, освячує машини і благословляє захисників. А трактування його слів ворожими агентами нічого не каже про справжню позицію владики

  “Мова йде про війну, як причину для заборони йти хресними ходами, чи збиратись на багатолюдні молебні. Бо якщо московський патріархат йде і не зважає на рекомендації та вимоги держави, то ПЦУ мусить на це реагувати. Це забирає у нас можливість розвитку і автоматично, я би навіть сказав, гальмує розвиток України. Якщо ми з людьми не зберемось на молитву чи на збори, то ми й не закінчимо з московським патріархатом”, – пояснив Роман Грищук.

  Він додав, що найактивніше цей ролик у своїх пабліках поширюють росіяни.

  “Якщо послухати абзац вище, чи абзац нижче, то зрозуміло, що мова йде про обурення тим, що влада забороняє проводити молебні і зібрання парафіян, мотивуючи заборону війною. Московський патріархат на ці заборони не звертає увагу, вони проводять хресні ходи, а з усіх покарань лише один з організаторів просто сплачує штраф у 250 гривень”, – додав духівник.

  Він також розповів про недавній випадок у Сокирянах, коли правоохоронці перешкоджали молебню біля пам’ятника борцям, які полягли за Україну.

  “Тут не варто плутати грішне з праведним. Ми не йдемо херсними ходами, не проводимо мітинги. Але я не можу відмовити родинам загиблих з їхньої ініціативи зібратись на молебень. І, якщо ми робимо збори по переходу від московського патріархату, а нам забороняють ці збори, то це означає, що ви хочете зафіксувати статус-кво, аби московський патріархат і надалі залишався”, – наголосив священник.

  Найсвіжіше

  Популярне