Субота, 30 Вересня, 2023
Бiльше

  Проросійське лобі всередині Церкви, або страх рішучості: Священик УПЦ (МП) про причини нинішнього становища

  Священик УПЦ (що в єдності з МП) Георгій Гуляєв, який разом з іншими священнослужителями відвідав канцелярію Київської Митрополії та передав лист-звернення митрополиту Онуфрію, пояснив, чому він та його однодумці хочуть розірвати зв’язки з РПЦ.

  Про це він написав у себе на Фейсбуці.

  “Кожного дня росія нам дає приводи, щоб ми або з глузду з’їхали, або ж стали сильнішими. Чаша терпіння стосовно московського патріархату та їх претензій на УПЦ вже переповнена”, – зазначив він.

  “З часу Собору в Феофанії в травні 2022 року, ми все робили, щоб подати сигнал, натякнути, заявити про те, що ми не є РПЦ: варимо миро, з’явилися нові антимінси, не поминаємо патріарха на службі, але як то кажуть люди “покажіть конкретну бумагу”. Має бути якась така дія, яка дасть можливість спокійно дивитися людям в очі, адже суспільство не розуміє нашої консервативності та тому парафіяльне духовенство, яке практично працює з людьми, вимагає від єпископату чітких слів і дій. Причина цього всього – або проросійське лобі всередині нашої Церкви, або страх зробити рішучі кроки”, – додав він.

  Як зауважив священик, зараз вони перебувають у незручному становищі.

  “Я розумію, що нас хочуть загнати в таку зону, де ми, можливо, не всім сподобаємось, нас засудять в Москві, зроблять розкольниками. Вселенський Патріарх може нічого не зробити, сказавши, що він вже дав Томос ПЦУ. Та я розумітиму, що мені не буде соромно і ми будемо відповідати не перед людьми, а перед Богом за свій вибір”, – заявив священнослужитель.

  На його думку, РПЦ дуже боїться незалежності УПЦ (МП).

  “Формально від’єднання УПЦ від РПЦ зробить останню рядовою структурою. А вони цього бояться, здається, більше ніж Бога. Бояться і власної влади у РФ, мовляв, ми у вас стільки вкладали, щоб був хоч якийсь натяк на «єдиний руський мир», а ви все програли…”, – підкреслив о. Георгій.

  Найсвіжіше

  Популярне