Понеділок, 24 Червня, 2024
Бiльше

  Деградація й розвал чекає на УПЦ (МП), якщо не вийдуть із РПЦ – митрополит ПЦУ Олександр

  Митрополит ПЦУ Олександр (Драбинко), вважає, що під керівництвом митрополита Онуфрія на інституцію УПЦ (в єдності з МП) чекає деградація та розвал.

  Про це він заявив у етері Еспресо.

  “Що буде з УПЦ під керівництвом митрополита Онуфрія? Якщо він навіть тепер, коли є ще певна можливість вхопитися хоч за спасительну шлюпку, є варіанти і на сьогодні, як можна було б врятувати хоча б рештки своєї духовної репутації як глави церкви, і врятувати своїх єпископів і священиків”, – зазначив він.

  Митрополит Олександр вважає, що найкращим варіантом зараз було б зібрати після виступу Кіріла архієрейський та помісний собори, засудити рішення Кіріла, заявити про вихід, а не відмежування, як це було в Феофанії 27 травня 2022 року.

  “Вихід з московського патріархату, почати почитати патріарха Варфоломія і просити в нього про вирішення їхнього канонічного статусу на цей день. Якщо не мають приєднуватися до помісної (ПЦУ від УПЦ МП, – прим. ред.) УПЦ під проводом митрополита Онуфрія – мають робити кроки щодо остаточного спасіння решток репутації, яка на сьогодні є”, – зазначає він.

  Окрім цього він додав, що якщо цього не відбудеться, то буде деградація й розвал такої інституції, як УПЦ МП.

  “Московського патріархату в Україні взагалі не буде і, я думаю, що це трапиться найближчим часом”, – наголосив митрополит Переяславський і Вишневський.

  Найсвіжіше

  Популярне