Неділя, 21 Липня, 2024
Бiльше

  Миколаївщина: На зборах про перехід парафії, виникла суперечка між військовим і священником УПЦ (МП)

  16 липня 2023 року в Лисій Горі (Миколаївська область) відбулися збори громади стосовно переходу місцевої і єдиної церкви в селі з-під контролю УПЦ (московського патріархату) до Православної Церкви України.

  На зборах були присутні як прихильники ПЦУ, так і ті, хто залишається на стороні священника Михайла (Довбня), який нині є чинним настоятелем лисогірської церкви і не бажає переходу його храму до ПЦУ, передає thegard.city

  Шляхом голосування саме Михайла Довбню обрали головуючим на засіданні. Але священик не довго очолював слухання: після вступного слова від воїна ЗСУ, який без прикрас розповів присутнім, хто такі росіяни, між настоятелем та військовим виникла різка суперечка. На неодноразові прохання присутніх ставитись з повагою до учасника бойових дій, священник встав зі свого місця і зі словами: «Я не прийматиму в цьому участь — це все політика», покинув залу, покликавши за собою своїх парафіян. Відтак половина присутніх покинула приміщення під вигуки: «Ганьба!».

  Жителька Лисої Гори та ініціаторка заходу Галина Володимирівна Врублевська розповідає: «Це вже не перші збори. Минулого разу ми отак зустрічались наприкінці травня, але тоді були присутні лише 16 людей. Тоді ми просто поговорили між собою. Цього разу мета зібрання — з’ясувати, хто за, хто проти та скільки нас таких є, хто за. Ми збираємо підписи прихильників переходу нашої церкви до ПЦУ. Також на слухання запрошено чинного настоятеля нашого храму. Раніше ми намагались із ним говорити і просто переконати відмовитись від впливу московського патріархату, але натомість отримали різку категоричну відмову. Не так давно люди з нашої ініціативної групи були парафіянами тієї церкви, але з початком повномасштабної війни ми відмовились туди ходити, допоки там не зміниться ситуація. Ми навіть запрошували в Лису Гору священника Володимира (Головчака), аби він провів богослужіння у нашому храмі: написали клопотання на ім’я Сергія Саковського (очільник РВА), нам посприяли. Але коли приїхав священик Володимир (Володимир Головчак, настоятель храму ПЦУ із Первомайська — ред.), нас просто не впустили до церкви, тож служба пройшла в місцевому парку. Вкотре прийшовши до священика Михаїла, ми запропонували проводити богослужіння у храмі почергово: аби в якісь дні служив він, а в інші — Володимир Головчак. На це прохання ми теж отримали відмову».

  Після того, як залу покинув чинний настоятель лисогірського храму та його паства, слово взяла історикиня Ольга Вікторівна. Вона провела усний екскурс визначними сторінками історії України, розповідаючи про одвічний гнітючий вплив російської імперії, а потім — радянського союзу на релігійну культуру України, зокрема, наголошуючи на тому, що усі аргументи прихильників московського патріархату не мають ані юридичного, ані історичного, ані будь-якого іншого адекватного підґрунтя.

  Зрештою засідання відбулось, списки затвердили.

  Журналіст приїхав до лисогірської церкви, щоб зробити фото та за можливості взяти коментар у священника Михаїла (Довбні). На жаль, на парадному вході його зустрів навісний замок.

  Найсвіжіше

  Популярне