Середа, 19 Червня, 2024
Бiльше

  У Зарваниці триває Всеукраїнська проща УГКЦ

  Глава УГКЦ Святослав 15 липня на площі перед базилікою у Зарваниці відправив молебень, яким розпочалася цьогорічна Всеукраїнська проща.

  Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

  Блаженніший Святослав подякував численним паломникам за те, що прийшли до Зарваниці, щоб молитися як за живих, так і за тих, хто цього року «вже там, у небі, бере участь в цій прощі — наших молодих дівчат і хлопців — героїв, яких ми щодня мусимо ховати в українську землю».

  «Нас так болить ця війна: незнане поки що число загиблих, десятки тисяч поранених, тисячі зниклих безвісти. Ми сьогодні прийшли до Зарваниці, до нашої Мами, щоб Їй принести наш біль, наші сльози. І тут, у Зарваниці, Вона усіх нас пригортає», — сказав Глава УГКЦ.

  Цього року на прощу до Зарваниці прибули особливі гості — Апостольський нунцій в Україні Вісвальдас Кульбокас і голова оргкомітету Світового дня молоді 2023, єпископ-помічник римо-католицького Патріарха Лісабону Амеріко Мануєль Алвес Аґуяр.

  Дякуючи за присутність нунцію, Блаженніший Святослав сказав: «Він є гідний всенародної шани. Ми з ним пережили найтяжчі перші дні війни в Києві. Я бачив, як він на подвір’ї нунціатури збирав російські кулі. Він не втік, як інші дипломати, з Києва. Він був з нами. Він є з нами. І ми знаємо, що він є голосом України перед Папою Франциском і перед усім католицьким світом. Дорогий брате, тут, перед обличчям Божого народу, дякую тобі».

  У своєму слові до прочан архиєпископ Вісвальдас Кульбокас заохотив шукати глибинний сенс паломництва — знайти в Зарваниці не лише воду чи святиню, але саму Богородицю. Він ввірив Її заступництву Україну, яка захищається від російської агресії, депортованих і травмованих дітей, військових, волонтерів, капеланів, усіх полонених, зокрема отців-редемптористів з Бердянська, та всю Церкву.

  «Без Тебе ми слабкі, наша Мати, але з Тобою ми сильні», — наголосив нунцій.

  Владиці Амеріко Аґуяру, який є відповідальним за організацію Світового дня молоді в Лісабоні, Глава УГКЦ ввірив українську молодь, яка поїде на СДМ:

  «Владико, я сьогодні хочу передати Вам у руки нашу молодь. Покріпіть їх у вірі. Дайте їм відчути, що вони мають мільйони братів і сестер з цілого світу, які їх підтримують і моляться за Україну, які допомагають годувати голодних і рятувати тих, кого війна і російський агресор прирікають на смерть і забирають право на життя. Заопікуйтеся нашою молоддю!», — попросив Глава УГКЦ єпископа Амеріко, якого невдовзі Папа Франциск піднесе до кардинальської гідності.

  Блаженніший Святослав подякував також єпископам УГКЦ з усієї України та з-за кордону, які прибули до Зарваниці на прощу.

  Найсвіжіше

  Популярне