Середа, 24 Липня, 2024
Бiльше

  Де в Україні вже заборонили діяльність УПЦ (МП): перелік областей

  В Україні відмовляються від УПЦ (що в єдності з МП). Діяльність церков вже заборонили у низці областей.

  Рішення про заборону Московського патріархату схвалили переважно західні області. Далі 24 Канал зібрав повний перелік регіонів, які відмовились від проросійського впливу УПЦ МП.

  Київщина

  Відповідне рішення ухвалили депутати Київської обласної ради 9 червня. Такий крок вони назвали історичним. Крім того, в Київській облраді наголосили, що саме Кремль контролює УПЦ МП, тому це загрожує національній безпеці України.

  Броварська міська рада 27 квітня також ухвалила рішення щодо припинення договорів постійного користування земельними ділянками для церков УПЦ МП. Йдеться про 4 земельних ділянки, на яких розташовано 5 храмів. У лютому 2022 року до ПЦУ належало лише 4 храми в Броварській громаді, яка складається з Броварів та сіл Требухів та Княжичі. Ще 11 парафій мали підпорядкування УПЦ. За рік все суттєво змінилося: в УПЦ МП залишилося лише 5 храмів, а громади ПЦУ володіють вже 10.

  Житомирщина

  27 квітня у Житомирській області заборонили діяльність УПЦ МП на території регіону. Відповідне рішення ухвалили на сесії депутати облради. Окрім цього, було скасовано рішення 2017 року стосовно передачі земельної ділянки жіночому монастирю Афонської ікони Божої Матері УПЦ МП.

  Суми

  26 квітня у Сумах відбулося засідання сесії міськради, під час якого депутати голосували за рішення щодо позбавлення УПЦ МП права користуватися землями громади. Ініціаторами виступили фракції “Європейська солідарність”, “Слуга народу”, “Батьківщина” та “Сила і честь”.

  Чернівці

  Відповідне рішення також ухвалили і в Чернівцях. УПЦ МП позбавили права користування 22 земельними ділянками у громаді. “За” проголосували 28 депутатів.

  Волинь

  Заборонити УПЦ МП на Волині вирішили з 11 квітня. “За” проголосували 54 депутати. Депутат Юрій Поліщук наголосив, що ченці УПЦ МП співпрацюють з російським ворогом, а більшість з них мають російські паспорти. Лише минулого року СБУ відкрила 52 кримінальні справи проти 55 священників.

  Рівненщина

  Рівненська обласна рада 10 квітня також заборонила діяльність УПЦ МП в області. Депутати підтримали скасування рішення депутатів 1991 та 1992 років щодо діяльності релігійних організацій Московського Патріархату.

  Хмельниччина

  4 квітня депутати Хмельницької обласної ради заявили про заборону діяльності УПЦ МП на території області. Для цього провели позачергове засідання сесії.

  Закарпаття

  1 червня депутати облради підтримали рішення “Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері діяльності громадських та релігійних організацій на території Закарпатської області”. Воно передбачає заборону на території області діяльності релігійних, церковних, громадських та інших організацій, які співпрацюють або мають зв’язки з Росією.

  До заборони у рішенні депутати додають рекомендації правоохоронним органам забезпечити швидке та дієве реагування на виявлення фактів ведення антиукраїнської пропаганди з боку представників релігійних, громадських та інших організацій, – кажуть в облраді.

  Запоріжжя

  12 липня на 19-й сесії Запорізької міської ради восьмого скликання депутати проголосували за припинення взаємовідносин Запорізької міської територіальної громади із релігійними організаціями Української православної церкви московського патріархату.

  Області, що заборонили УПЦ МП давно:

  Львівська облрада проголосувала за заборону діяльності УПЦ давно – ще 22 листопада 2022 року.

  Житомирська облрада схвалила рішення 7 грудня 2022.

  У Вінницькій області московський патріархат заборонили 25 листопада 2022.

  26 серпня 2022 року на сесії Тернопільської обласної ради депутати також проголосували за заборону УПЦ МП.

  У деяких областях рішення схвалили окремі громади чи населені пункти. Наприклад, у червні 2022 року на території Бориспільської громади Київської області заборонили діяльність Московського Патріархату. Так само зробили у Переяславі на Київщині, у Звенигородці на Черкащині та у Богородчанах на Івано-Франківщині.

  Найсвіжіше

  Популярне