Понеділок, 2 Жовтня, 2023
Бiльше

  Вселенський патріарх: Про наші суспільства судять по тому, що вони роблять для захисту, прогресу, життя і майбутнього дітей

  У неділю 9 липня Вселенський патріарх Варфоломій очолив Божественну літургію в Патріаршому і Ставропігійному монастирі Преображення Господнього на острові Прот (Принцові острови). На території монастиря, на вершині пагорба острова, щоліта працює дитячий табір патріархії, де приймають дітей діаспори, і не тільки їх.

  Після завершення Божественної Літургії Вселенський Патріарх Варфоломій звершив чин освячення води з нагоди початку нового літнього табірного періоду, благословивши групу дітей та їхніх супроводжуючих, цього разу з румунської громади, які цими днями перебувають у таборі, а також відповідальних за його функціонування. Потім Вселенський патріарх відслужив панахиду за упокій душі Великого Благодійника народу, Симеона Сініосоглу перед його могилою, яка знаходиться на подвір’ї монастиря, повідомляє orthodoxtimes.com

  Керівник групи молоді з Румунії висловила сердечну подяку Вселенському Патріарху за гостинність, і в контексті цього всі разом заспівали і станцювали грецькі традиційні танці.

  У своїй промові Вселенський патріарх тепло привітав дітей та їхніх супроводжуючих. Звертаючись, зокрема, до вихователів групи, він подякував їм за знання дітьми грецької мови та за збереження православних традицій.

  „Бог, який любить людей, сподобив нас цього року знову відсвяткувати відкриття літніх таборів на Принцевих островах на 2023 рік, звершивши Божественну літургію. Божественна Літургія є основою життя Церкви, джерелом нашої віри, любові та надії. Вона втілює те, що дає нам Христос, і відкриває нашу вічну долю. Ми дуже раді вітати групу дітей з румунської громади з двома супроводжуючими. Дорогі наші діти, ми впевнені, що ви проведете багато безтурботних днів канікул у нашому історичному Дитячому містечку, яке знаходиться в будівлі Спасо-Преображенського монастиря на острові. Ви будете насолоджуватися сонцем і морем, іграми і прекрасною природою. Керівники табору та ваші супроводжуючі подбають про те, щоб все пройшло гладко, щоб ви відкрили для себе багато цікавого, дізналися про важливість солідарності, командного духу та волонтерства, про силу молитви, яка прикрашає наше життя і пробуджує в нас творчість, товариськість і дух служіння ближньому своєму“, – сказав патріарх Варфоломій.

  Він зазначив, що в дитинстві та юності, дуже важливо пізнати справжні речі, які будуть супроводжувати протягом усього життя, надавати сенс і орієнтир прагненням і пошукам.

  „Ми часто повторюємо, що про наші суспільства судять по тому, як вони бачать і розуміють дитинство, що вони роблять для захисту, прогресу, життя і майбутнього дітей. У нашій Церкві захист дитинства і дітей – це заповідь самого Христа, який закликав усіх дорослих бути як діти, бо їм, дітям, належить Царство Небесне“, – підсумував патріарх.

  Найсвіжіше

  Популярне