Субота, 15 Червня, 2024
Бiльше

  Прощення та примирення: Українські та польські глави церков підписали спільну заяву в Варшаві

  У Варшаві відбулися заходи, присвячені вшануванню 80-річчя Волинської трагедії, одного з найболючіших епізодів у взаємних відносинах польського та українського народів під час Другої світової війни. 7 липня Глава УГКЦ, Блаженніший Святослав, та голова Конференції католицьких єпископів Польщі, архиєпископ Станіслав Ґондецький, зібралися разом у Варшаві, де помолилися за жертв трагедії та підписали спільну Заяву про прощення та примирення між двома народами.

  Церемонія богослужіння прощення та примирення відбулася у архикатедральному соборі Святого Івана Хрестителя у Варшаві.

  У своїй Заяві, глави церков визнали складність та драматичність відносин між польським та українським народами, але також зазначили, що історія містить прекрасні та героїчні вчинки обох народів. Вони підкреслили, що обидва народи охрестилися майже одночасно та хоча мали різні християнські традиції, їхнє хрещення відбулося в рамках єдиного Христового тіла.

  Заява також згадує Волинську трагедію, визнаючи її як страшний акт насильства, що призвів до втрати життя десятків тисяч невинних людей, серед яких були як поляки, так і українці. Глави церков заявили, що прощення передує примиренню і відбувається на рівні внутрішнього досвіду, тоді як примирення вимагає участі всіх сторін, що були втягнуті у конфлікт, та будується на правді та справедливості.

  Глави УГКЦ та Конференції католицьких єпископів Польщі підкреслили, що процес примирення є важливим кроком до загоєння ран минулого та створення сприятливих умов для спільного майбутнього. Вони висловили переконаність, що цей процес потребує взаємного діалогу, пробачення та молитви, а також активної участі Церкви в підтримці та зціленні травм, які несуть у собі обидва народи.

  Блаженніший Святослав зазначив, що примирення між польським та українським народами — це складний процес, але він наголосив на важливості позитивної пам’яті, яка допомагає подолати зло минулого та сприяє будівництву кращого майбутнього. Заходи, присвячені 80-річчю Волинської трагедії, триватимуть у місті Луцьку, де заплановані подальші богослужіння з участю українських та польських єпископів, спрямовані на зміцнення взаємної згоди та примирення між двома народами.

  Найсвіжіше

  Популярне