Вівторок, 18 Червня, 2024
Бiльше

  Патріаршого місцеблюстителя Грузії, ймовірно, отруїли – ЗМІ

  Місцеблюстителя патріаршого престолу Грузії, єпископа Шіо Муджірі, ймовірно, отруїли, повідомила в четвер грузинська телекомпанія “Руставі-2”, посилаючись на свої джерела.

  За даними телекомпанії, про можливе отруєння стало відомо після того, як аналізи виявили в організмі єпископа безліч підозрілих речовин.

  Телекомпанія зазначає, що, за її інформацією, у патріархії Грузії не виключають, що місцеблюстителя патріарха хтось отруював поступово протягом певного часу.

  Офіційно цю інформацію наразі в патріархії не спростували і не підтвердили.

  У крові єрарха виявлені важкі метали. Про це повідомив журналістам керівник служби зі зв’язків з громадськістю Патріархії Грузії, протоєрей Андрія Джагмаідзе, пише Правблог.

  “Та інформація, яка поширюється, частково правдива. У нас є факт, що в аналізі крові владики Шио присутні певні зміни. Виявлені важкі метали вище норми”, – підкреслив Джагмаідзе.

  Він також додав, що місцеблюститель Католикоса-Патріарха всієї Грузії почувається добре, продовжує працювати.

  “Я одне можу сказати, що сьогодні стан владики Шио нормальний. Він працює, бере участь у всіх процесах, які пов’язані з його щоденною роботою”, – зазначив Джагмаідзе.

  Священик зауважив, що Патріархія поки офіційно не зверталася до правоохоронних органів у зв’язку з тим, що трапилося. Однією з версій отруєння розглядається також харчова інтоксикація, однак, як підкреслив Джагмаідзе, це малоймовірно, тому що єрарх харчується здоровою їжею.

  У свою чергу грузинська телекомпанія “Мтаварі архі” повідомила, що, за її інформацією, єпископа Шио, можливо, отруїли тиждень тому. Телекомпанія, зокрема, зазначає, що після того як йому стало зле під час церковної служби, проведені медичні дослідження виявили в його крові, ймовірно, сліди миш’яку.

  Про поточний стан здоров’я місцеблюстителя патріарха не повідомляють.

  Католікос-патріарх всієї Грузії Ілля ІІ через слабке здоров’я і неможливість повністю виконувати обов’язки предстоятеля церкви в 2017 році зачитав указ про призначення митрополита Сенакського і Чхороцкуйського Шио патріаршим місцеблюстителем, делегувавши йому частково свої повноваження.

  Найсвіжіше

  Популярне