Субота, 13 Липня, 2024
Бiльше

  Києво-Печерська лавра на шляху до нової ідентичності: Міністр культури презентує стратегічну візію 2051 року

  Міністр культури Олександр Ткаченко анонсував роботи над розробкою стратегічної візії Києво-Печерської лаври 2023-2051 «Нова формація українськості».

  Про це він написав у себе на Фейсбук сторінці

  «Лавра стає українською» – так ми між собою назвали процес переосмислення та перетворення Києво-Печерської Лаври. Ця національна скарбниця дуже довго була закрита для українців, ми не використовували її потенціал на повну та не насичували тими змістами, які були там з самого початку її створення. Тепер же розпочато роботи над розробкою стратегічної візії Києво-Печерської лаври 2023-2051 «Нова формація українськості»”, – зазначив міністр.

  Ткаченко зазначив, що за три місяці вони не тільки перевірили, провели інвентаризацію та повернула на баланс Заповідника 74 об’єкти Нижньої лаври.

  ✅За цей період було поновлено роботу й доступ відвідувачів до Великої Лаврської дзвіниці.

  ✅Відкрито вхід для відвідувачів через Економічну браму та відновлено перехід від Верхньої до Нижньої лаври на території Заповідника.

  ✅Розроблено та затверджено порядок надання доступу до Успенського собору та Трапезної церкви щодо відспівування загиблих захисників України.

  ✅На фінальному етапі погодження з музейними організаціями проєкту «Єдиний квиток», який надає доступ в усі діючі музеї на території Заповідника.

  ✅Запроваджено онлайн-систему продажу квитків для відвідувачів.

  ✅Стартували 3 потужні проєкти в Digital-сфері з оцифрування.
  Про все будемо детальніше розповідати.

  ✅А в цю суботу в Лаврі зазвучало сакральне українське модерне багатоголосся. Цією подією ми відкриваємо цикл концертів, що повертають професійне українське музичне мистецтво в простір Лаври, яка є важливою частиною нашої культурної ментальності.

  Найсвіжіше

  Популярне