Середа, 24 Квітня, 2024
Бiльше

  У Києві відбулося судове засідання у справі незаконного самобуду УПЦ (МП) біля Десятинної церкви

  Після кількох самовідводів попередніх колегій суддів,15 червня відбулося довгоочікуване засідання Північного апеляційного господарського суду у справі довкола незаконного МАФу УПЦ Московського Патріархату на території Національного музею історії. Проте тривало воно геть недовго.

  Про це йдеться на Фейсбук-сторінці музею.

  “Адвокат Олег Поваляєв, що представляє інтереси релігійної громади УПЦ МП, яка й подала апеляцію, несподівано вирішив вдати з себе захисника інтересів музею. Пан Поваляєв почав переконувати суд перенести засідання з причини того, що представники музею начебто не ознайомилися з його апеляційною скаргою, яку він надсилав музею поштою, проте яка так до музею й не потрапила. Звісно, юристи музею від такої “допомоги” відхрестилися, і повідомили суд про те, що вони готові до засідання та ознайомлені як власне з апеляційною скаргою, так і з рештою матеріалів судової справи”, йдеться у повідомленні.

  Як зазначають у музеї, з’ясувалося, що адвокату релігійної громади самому вкрай необхідний час для ознайомлення зі справою, оскільки з невідомих причин він, не отримавши поштою відзив музею на його апеляційну скаргу, упродовж майже трьох місяців так і не скористався правом на ознайомлення з матеріалами справи.
  Врешті суд, порадившись за зачиненими дверима, вирішив все ж таки оголосити перерву, яка з урахуванням відпускного періоду продовжиться до 31 липня.

  Варто зазначити, що колегія суддів під головуванням Тетяни Разіної – це вже третя суддівська колегія, визначена системою авторозподілу для розгляду цієї справи, оскільки дві попередні, під головуванням суддів Михайла Яковлєва та Оксани Тищенко, – взяли самовідвід.

  Нагадаємо, що 15 лютого Господарський суд міста Києва виніс рішення, зобов’язавши релігійну громаду власним коштом демонтувати самочинно збудовану споруду на території музею та привести земельну ділянку до попереднього стану. Проте, очікувано, релігійна громада подала апеляційну скаргу.

  Найсвіжіше

  Популярне