Четвер, 23 Травня, 2024
Бiльше

  У Греції відсторонили відомого священика за участь дівчат у богослужінні

  Елладська Православна Церква вирішила відсторонити священика в Афінах через те, що він дозволим двом дівчатам замість чоловіків брати участь у богослужінні в ролі, яку традиційно віддають хлопцям.

  Про це повідомляє Greek Reporter.

  Отцю Александросу в Афінах заборонили служити Божественну Літургію і проводити вінчання, хрещення й сповіді, доки Священний Синод Елладської Православної Церкви не обговорить це питання й не вирішить його подальшу долю.

  Православна Церква не дозволяє жінкам брати участь у Літургії, а вівтарними служителями зазвичай є хлопці.

  Ініціативу отця Александроса допустити до богослужіння дівчат засудили консервативні кола, звинувативши його в тому, що він порушує традиції Елладської Православної Церкви.

  Водночас відсторонення священика не підтримали низка священнослужителів і богословів у Греції, які звинуватили керівництво Церкви в потуранні “фундаменталістським, нетерпимим і ультраортодоксальним елементам”.

  Отець Александрос вважається одним із найвідоміших представників Елладської Православної Церкви. Він має ступінь доктора богослов’я Афінського університету та є автором кількох книг, зокрема праці “Православ’я та іслам”, яка отримала кілька міжнародних нагород.

  Найсвіжіше

  Популярне