Субота, 30 Вересня, 2023
Бiльше

  У Греції відсторонили відомого священника за участь дівчат у богослужінні

  Елладська православна Церква вирішила відсторонити священника в Афінах через те, що він дозволим двом дівчатам замість чоловіків брати участь у богослужінні в ролі, яку традиційно віддають хлопцям.

  Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Greek Reporter.

  Отцю Александросу з церкви в Афінах заборонили служити Божественну Літургію і проводити вінчання, хрещення й сповіді, доки Священний Синод Елладської православної Церкви не обговорить це питання й не вирішить його подальшу долю.

  Православна Церква, історично консервативна і дуже впливова, не дозволяє жінкам брати участь у літургії, а вівтарними служителями зазвичай є хлопчики.

  Ініціативу отця Александроса допустити до богослужіння дівчат засудили консервативні кола, звинувативши його в тому, що він порушує традиції Елладської православної Церкви.

  Водночас відсторонення священника не підтримали низка священнослужителів і богословів у Греції, які звинуватили керівництво Церкви в потуранні “фундаменталістським, нетерпимим і ультраортодоксальним елементам”.

  Отець Александрос вважається одним з найвідоміших представників Елладської православної Церкви. Він має ступінь доктора богослов’я Афінського університету та є автором кількох книг, зокрема праці “Православ’я та іслам”, яка отримала кілька міжнародних нагород.

  Найсвіжіше

  Популярне