Вівторок, 25 Червня, 2024
Бiльше

  На Полтавщині ще одна релігійна громада вирішила перейти до ПЦУ

  Благовіщенська релігійна громада, що у Лохвиці на Полтавщині, вирішила перейти до Православної Церкви України.

  Про це “Суспільному” стало відомо із протоколу зборів, які організували 4 червня 2023-го року.

  На збори щодо переходу громади прийшли 325 людей. Розглянули 12 питань, серед яких, зокрема, про зміну підлеглості релігійної громади у канонічних та організаційних питаннях, про внесення змін та прийняття статуту та про припинення повноважень керівника релігійної громади. Про це йдеться у протоколі зборів.

  Юридичний супровід переходу громади від Української православної Церкви (в єдності з Московським патріархатом) до Православної Церкви України доручила жителю Лохвицької громади Глібу Плескачу, каже чоловік.

  “В Україні усе має бути українське: мова, армія і церква. Тому перехід від структури, яка багато-багато років була підпорядкована Російській православній церкві, це процес неминучий. Нічого російського тут в Україні не буде”, – розповів Гліб Плескач.

  За його словами, на збори до міського будинку культури запрошували публічно усіх охочих. Після цього планують зареєструвати новий статут та з’ясувати юридичний статус приміщення церкви і земельної ділянки, на якій вона побудована, каже Гліб Плескач.

  “Бо дивним чином інформація в реєстрах відсутня, якої форми власності. Написано, що приватна власність, але на кому саме ця приватна власність, чомусь відсутній реєстраційний запис. Тому наступний наш крок – це звернення до правоохоронних органів для з’ясування статусу будівлі і земельної ділянки. І якщо буде виявлено, що здійснилася приватизація історичної пам’ятки на приватних осіб, і це має ознаки кримінального злочину, ми підемо до кінця, буде кілька кримінальних справ”, – пояснив Гліб Плескач.

  Настоятель Благовіщенської церкви отець Михайло на збори не прийшов. “Суспільне” намагається зв’язатися з ним, щоб дізнатися його позицію щодо зборів. Новим настоятелем запросили священика ПЦУ отця Всеволода. За його словами, про перше богослужіння у церкві у складі ПЦУ поки говорити зарано. Його влаштують після вирішення усіх юридичних питань.

  Найсвіжіше

  Популярне