Субота, 18 Травня, 2024
Бiльше

  Скільки церков зруйновані на Донеччині від початку повномасштабного в вторгнення

  Управління культури та туризму Донецької ОВА  повідомило дані про церкви, які постраждали внаслідок боїв та обстрілів в регіоні від початку війни у 2014 році та з моменту повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Про це пише Суспільне Донбас

  Зруйновані обстрілами церкви Донеччини

  Дані щодо зруйнованих церков та храмів чиновники збирають “шляхом моніторингу”, повідомили Суспільному в управлінні.

  “Більшість культових споруд знаходяться на тимчасово окупованій території області, на лінії зіткнення або в зоні активних бойових дій, тому державні службовці, через загрозу для свого життя, не мають можливості виїхати на місце з метою обстеження рівня пошкоджень”, — йдеться у відповіді на офіційний запит Суспільного. 

  “За попередніми даними, отриманими шляхом моніторингу в області, починаючи від 24 лютого 2022 року зруйновано щонайменше 75 культових споруд релігійних організацій”.

  Дані з 2014 року також неточні. Як йдеться у відповіді, за неофіційною інформацією, зі слів віруючих та керівників релігійних організацій, у період з 2014 року в області під час обстрілів постраждали більше 86 різних культових споруд, з яких 70 храмів належать громадам Української православної церкви Московського Патріархату.

  Загальну кількість церков, храмів та інших релігійних споруд, які були на території області до початку війни у 2014 році, в ОВА не повідомили.

  “У зв’язку з захопленням у 2014 році будівлі облдержадміністрації, приміщення державного архіву області та інших адміністративних будівель переважну більшість інформації щодо діяльності релігійних організацій було втрачено. Відомості щодо релігійної мережі області вдалось відновити лише частково та в стислій формі. Надати повну та достовірну інформацію щодо кількості церков на території Донецької області (з них на тимчасово окупованій території), не є можливим”, — відповіли на запит.

  Скільки релігійних організацій у Донецькій області

  На території Донецької області, за даними на 1 травня 2023 року, зареєстровані 1 879 релігійних організацій, серед яких, 13 монастирів, 1 лавра, 26 місій, 1 братство, 11 духовних навчальних закладів.

  983 із загальної кількості лишаються на окупованих РФ територіях:

  • 707 релігійних організацій опинились на території, захопленій РФ, після 2014 року,
  • ще 276 – після 2022 року.

  Найсвіжіше

  Популярне