Вівторок, 7 Травня, 2024
Бiльше

    У Путивлі на Сумщині збирали підписи щодо підпорядкування церкви Миколи Козацького

    У Путивлі на Сумщині частина вірян хоче переходу церкви Миколи Козацького у підпорядкування Православної Церкви України, а частина – проти цього. Нині храм підпорядковується УПЦ (МП). Збір підписів щодо переходу до ПЦУ мав відбутися у неділю, 7 травня. За кілька днів до цього з храму зникли дзвони.

    7 травня о 14:00 в храмі Миколи Козацького мав відбутися збір підписів за те, щоб парафія перейшла до Православної Церкви України. Анонсував збір священник отець Назарій. Але цього не відбулося, повідомляє “Суспільне”.

    Двома годинами раніше на подвір’ї церкви зібрались прихильники і духовенство УПЦ (в єдності з Московським патріархатом). Прихильники УПЦ (МП) влаштували свій збір підписів – за те, щоб релігійна громада підпорядковувалася, як і раніше, Українській православній Церкві (в єдності з Московським патріархатом).

    “Понад 300 голосів за церкву, яку очолює предстоятель блаженніший митрополит Онуфрій”, – сказав митрополит “Конотопський і Глухівський” Роман.

    Люди, які прийшли на подвір’я храму, їх підтримали. “Люди зібрались, щоб ще раз засвідчити свою вірність Українській православній церкві”, – сказала прихожанка УПЦ Ніна.

    “Ми відстоюємо свої взгляди. Такі стереотипи, як “ви купляєте свічку в цьому храмі, значить, ви купляєте кулю проти українців”, ну це ж глупо так порівнювати свічку і кулю”, – вважає прихожанка УПЦ (МП) Наталя.

    Віряни ж, що підтримують перехід церкви до ПЦУ стояли осторонь. На територію храму вони цього дня не потрапили. “Мені неприємно приходити і молиться. Я хочу сказати, що, як почалася війна, то не місце церкви ворожої держави у нашій країні. Чия це буде церква – хай вирішує громада”, – вважає вірянин ПЦУ Віктор.

    “Я презираю московський патріархат – все, що я можу сказати. Геть московських попів! Все!”, – сказав вірянин ПЦУ Іван.

    Священник Православної Церкви України отець Назарій сказав – віряни, що підтримують ПЦУ, не мають приміщення, де молитися. Тому у релігійні свята збираються біля місцевої адміністрації – просто неба. “Коли ти приходиш до храму, ти приходиш помолитися і відкритися Богу. А коли ти приходиш сюди – храм закритий. На воротах висить колодка, людей не пускають до храму”, – розповів отець Назарій.

    За словами Назарія, всі церкви Путивля підпорядковуються УПЦ (МП). “Сьогодні ми напишемо звернення до міського голови, щоб все-таки винесли на сесію, щоб цей храм передали Православній церкві України. Бо це несправедливо, коли в одному місті знаходяться всі храми під Московським патріархатом”, – вважає чоловік.

    Після того, як збори прихильників УПЦ (МП) закінчились, ворота церковної огорожі закрили.

    За кілька днів до дати збору підписів місцеві мешканці помітили: з церкви Миколи Козацького зникли дзвони.

    За словами настоятельки Молченського монастиря Феодосії дзвони зняли – нині вони у монастирі. “Років 10 назад ми в монастир за кошти монастиря купили дзвони. Не було коштів, щоб купити ще один комплект сюди. Тому ми два дзвони свої тимчасово розмістили тут. Але оскільки, по-перше, свято, по-друге, в нас кожен день богослужіння, на неповному комплекті не получається звучання. І ми прийняли рішення їх тимчасово забрати”, – розповіла настоятелька.

    Повертати ж дзвони назад не планують: “Вони будуть у монастирі. Тут будемо купувати інші, коли зберемо гроші”, – сказала Феодосія.

    Кошти, за словами настоятельки, збиратимуть із прихожан. Коли ж на дзвіниці храму Миколи Козацького залунають нові дзвони – невідомо.

    Найсвіжіше

    Популярне