Субота, 2 Березня, 2024
Бiльше

  Суд відновив розгляд справи про перейменування УПЦ (МП)

  До Київського окружного адміністративного суду надійшла справа за позовом Київської митрополії Української православної церкви в єдності з Московським патріархатом до Міністерства культури, яку не вдалося розглянути з 2019 року. Суть претензій УПЦ (МП) зводиться до того, що релігійна організація разом із її парафіями не визнала наказ Мінкульту від 25 січня 2019 року №37, згідно з яким УПЦ мала перейменуватися у Російську православну церкву в Україні. Відповідний перелік релігійних організацій на початку 2019-го Мінкульт встиг оприлюднити в газеті «Урядовий кур’єр».

  Про це повідомляє «Главком» з посиланням на дані судового реєстру.

  До середини грудня 2022 року адмінсправу слухав скандальний Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК), якого, за рішенням Верховної Ради, було ліквідовано. Лише 12 квітня цього року ОАСК передав цю справу до Київського окружного адміністративного суду. Головуюча суддя Альона Кушнова постановила: розгляд відбуватиметься за правилами спрощеного провадження, без повідомлення сторін і за наявними у справі матеріалами.

  Проте Київська митрополія заблокувала дії державних реєстраторів, подавши, окрім позову, заяву про забезпечення позову. Її одразу розглянув та задовольнив ОАСК. При цьому кінцевого рішення за позовом УПЦ МП столичний суд не спромігся винести протягом трьох років.

  Мінкульт спробував оскаржити рішення Окружного адмінсуду Києва щодо задоволення заяви про забезпечення позову у двох судових інстанціях. Однак усе марно. Наразі Київський окружний адмінсуд повинен розпочати розгляд позову церкви до Мінкульту з самого початку.

  Крім цього, новий голова Державної служби етнополітики та свободи совісті, вчений-релігієзнавець Віктор Єленський зазначив, що у Верховній Раді зареєстровано урядовий законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій.

  «У ньому йдеться, що не допускається діяльність релігійних організацій, чиї центри розташовані у країні, яка здійснила або здійснює агресію проти України. Це перша позиція. Друга позиція полягає в тому, що треба з’ясувати, чи має ця чи інша релігійна організація центр у країні, яка здійснила агресію проти України. Для цього виконують релігієзнавчу експертизу… Експерти встановили, що справді УПЦ має зв’язок із центром в Москві. І якщо встановлюють зв’язок, то державний орган, який здійснює політику у сфері релігії, робить припис, мовляв, шановна релігійна організаціє, будь ласка, усуньте цей зв’язок у такий-то спосіб. Дається час на це. Якщо релігійна організація цього не робить, то державний орган звертається до суду, щоб припинити діяльність цієї організації», – роз’яснив високопосадовець.

  У кінці 2021 року, після невдалих спроб залякати українську владу мітингами, УПЦ (МП) через своїх політологів просувала думку, що рейтинги «Слуги народу» і навіть президента України Володимира Зеленського зростуть, якщо щодо УПЦ (МП) і не стануть застосовувати закон про перейменування.

  Найсвіжіше

  Популярне