Четвер, 29 Лютого, 2024
Бiльше

  Рада ухвалила закон, який спрощує очищення публічного простору від маркерів РФ

  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон, який дозволить вилучати з держреєстру совєтські та імперські культурні пам’ятки.

  Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко у Телеграмі, передає Укрінформ.

  За словами очільника МКІП, народні депутати у другому читанні ухвалили проєкт закону “Про внесення змін до Закону України “Про охорону культурної спадщини” щодо незанесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України та вилучення з Державного реєстру нерухомих пам’яток України окремих об’єктів культурної спадщини”.

  “Тепер є законні підстави для вилучення пам’яток культурної спадщини з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, що є символом російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології”, – наголосив міністр.

  Він уточнив, що цей розроблений МКІП законопроєкт відомий як “АнтиПушкін”.

  “Завжди питаюсь, навіщо нам 400 вулиць Пушкіна, на частині з яких ще й стоять пам’ятники російському поету? Якщо з перейменуванням вулиць процес є легшим, то зі знесенням або перенесенням пам’ятників – законодавчо зарегульований. Нам треба спростити процедури очищення українського публічного простору від російських маркерів”, – наголосив він.

  Найсвіжіше

  Популярне