Четвер, 20 Червня, 2024
Бiльше

  На Закарпатті судитимуть настоятеля одного з храмів УПЦ (МП) за розпалювання релігійної ворожнечі

  Прокурори Закарпатської обласної прокуратури скерувала до суду обвинувальний акт стосовно настоятеля одного з соборів в Ужгороді за фактом розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті (ч. 1 ст. 161 КК України).

  Розслідуванням встановлено, що протоєрей під час богослужінь образливо висловлювався щодо віри та переконань вірян ПЦУ. Це протягом тривалого часу формувало нетерпиме та вороже ставлення у суспільстві, повідомляє сайт Офісу Генпрокурора.

  У Генпрокуратурі не називають імені підозрюваного, але ймовріно йдеться про  священника УПЦ (МП) Дмитрія Сидора.

  Відеозаписи проповідей транслювалися масовій аудиторії, поширювалися на сторінках храму у соціальних мережах та його офіційному сайті.

  Неодноразово настоятель дискредитував вірян ПЦУ, називаючи «безбожниками», а саму церкву ототожнював з «пустим безблагодатним підвалом з павуками», «конфесією мерців», «заблудшою релігією».

  Під його критику підпадали й ті, хто підтримував перехід УПЦ МП до ПЦУ. Священнослужитель ототожнював це з «втратою Господа», а здобуття Православною церквою України Томосу представляв своїм прихожанам як одержання «фальшивої бумажки» та «безумство кучки неправославних людей».

  Протоєрей публічно транслював гостру неприязнь до іншої церкви, збурюючи релігійне протистояння в регіоні та пропагуючи винятково УПЦ МП.

  Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ГУ Нацполіції Закарпаття за оперативного супроводу Управління СБУ в Закарпатській області.

  Нагадаємо, священник Димитрій Сидор заперечує звинувачення у розпалюванні релігійної ненависті на Закарпатті. Також нещодавно стало відомо, що в Ужгороді обрали запобіжний захід священнику УПЦ (МП) Сидору.

  Найсвіжіше

  Популярне