Неділя, 16 Червня, 2024
Бiльше

  У Верховній Раді відкрили виставку “Писанки. Відродження”

  У Верховній Раді України відкрилася виставка врятованої частини унікальних писанок “Писанки. Відродження”.

  “У внутрішньому дворику Верховної Ради України відкрилася виставка врятованої частини унікальної колекції писанок, що демонструвалася у зруйнованому окупантами «Добропарку» у Макарівському районі на Київщині”, – ідетьcя у повідомленні.

  “Писанки. Відродження” були експонатами всеукраїнського фестивалю писанок у Києві, який бере свій початок із 2016 року. Головною метою незвичайного арт-перформансу була підтримка і популяризація українських народних традицій, розвиток народного мистецтва, вивчення культури та історії Українського народу, пише УНН з посиланням на пресслужбу Апарату ВР.

  У 2016 році 374 художники з усієї країни розписували метрові полотна у формі яєць, які були представлені на Софійській площі у Києві. А вже у 2017 році експозиція нараховувала 585 писанок.

  У 2019-2022 роках постійним місцем виставки писанок став унікальний дендропарк “Добропарк”, що на Київщині. До початку повномасштабного вторгнення тут демонструвалося більше ніж 800 писанок та арт-об’єктів.

  У перші дні війни ворог нещадно завдав удару по “Добропарку”, де перебувало у цей час більшість писанок. Нині, з-понад 800 арт-об’єктів, вціліли лише 120, частина з яких сьогодні експонується у внутрішньому дворику Верховної Ради України.

  Найсвіжіше

  Популярне