Середа, 24 Липня, 2024
Бiльше

  Вселенський Патріарх у Великодньому посланні: Церква ніколи не вважала боротьбу за справедливіший світ чимось чужим своїй місії

  «Наша біологічна смерть не є кінцем або знищенням нашого існування», — сказав Вселенський Патріарх Варфоломій у своєму Великодньому посланні.

  Патріарх Варфоломій підкреслив, що разом із Христом ми живемо та знаємо, що нинішнє життя – це не все наше життя і що біологічна смерть – це не кінець і знищення нашого існування.послання

  Як він характерно зазначив, християни є «тими, хто має надію» (1 Фес. 4, 13), хто очікує приходу Царства Отця і Сина і Святого Духа як остаточної реальності, як повноти життя і знання, як виконання радості не лише для майбутніх поколінь, але й для всього людського роду від початку до кінця віків.

  Вселенський патріарх також підкреслив, що «цей есхатологічний поштовх завжди надавав православному світському свідченню, динамізму та перспективи. Попри твердження протилежного, внаслідок есхатологічної спрямованості свого життя Церква ніколи не йшла на компроміс із присутністю зла в усіх його проявах у світі. Він також не заперечував реальність болю та смерті. Він також не ігнорував неоднозначність людських справ. І, нарешті, вона ніколи не вважала боротьбу за справедливіший світ чимось чужим своїй місії.

  Нижче читайте Патріаршу Енцикліку до Святої Пасхи 2023 року

  + ВАРФОЛОМІЙ

  З Божого Милосердя

  Архієпископ Константинополя-Нового Риму і Вселенський Патріарх

  До повноти Церкви:

  Нехай благодать, мир і милосердя Христа Воскреслого у славі будуть з усіма вами

  Високочесні браття ієрархи,

  Дорогі улюблені діти,

  Дійшовши з Божою благодаттю до всеспасяючого Воскресіння Господнього, через яке була знищена влада смерті і відкрилися райські врата для всього роду людського, звертаємося до всіх вас із пасхальними вітаннями та сердечними побажаннями, як ми проголошуємо клич «Христос Воскрес», який дарує радість світу.

  У всіх своїх вимірах життя Церкви оживляється невимовною радістю Воскресіння. «Досвід воскресіння» засвідчений у праці святих і мучеників нашої віри, а також у літургійному та сакраментальному житті, проголошенні Євангелія «аж до краю землі», відданості та духовності св. вірними, їх жертовною любов’ю та християнською поведінкою, але також і в їхньому очікуванні світу, де «більше не буде смерті, ані скорботи, голосіння чи страждання» (Одкр. 21,4).

  У Воскресінні та через Воскресіння все знаходиться в стані руху до досконалості в Царстві Божому. Цей есхатологічний порив завжди надавав православним християнам світу динамізм і перспективу. Попри твердження протилежного, внаслідок есхатологічної спрямованості свого життя Церква ніколи не йшла на компроміс із присутністю зла в усіх його проявах у світі. Він також не заперечував реальність болю та смерті. Він також не ігнорував неоднозначність людських справ. І, нарешті, вона ніколи не вважала боротьбу за справедливіший світ чимось чужим своїй місії.

  Однак Церква завжди знала, що біль і хрест не є остаточною реальністю. Досвідна квінтесенція християнського життя — це переконання, що через Хрест і через «вузьку браму» ми прямуємо до Воскресіння. Ця віра виявляється в тому, що ядро ​​церковного життя, Божественна Євхаристія, істотно пов’язана з Воскресінням Христовим. У православній традиції, як наголошує покійний митрополит Пергамський Іоанн, Божественна Євхаристія «наповнена радістю і світлом… тому що вона заснована не на Хресті та ідеалізації страстей, а на Воскресінні як трансцендентності страстей Божих». хрест»[1]. Пресвята Євхаристія переносить нас на Голгофу не для того, щоб ми там залишилися, але для того, щоб через Хрест нас провадили до вічносвітлої слави Царства Божого.

  Наша участь у Воскресінні Христовому через таїнство Церкви є, з одного боку, відчутним усуненням усякого утопізму та фальшивого раю, що обіцяє безперешкодне самозадоволення, і водночас остаточним подоланням безнадійного самопоневолення у нібито неперевершений негатив, бо Хрест Христовий народжує Воскресіння, «нескінченну насолоду», «насолоду вічної слави». Знищення смерті через Хрест і Воскресіння нашого Спасителя підносить наше життя до його боголюдської сутності та його небесного призначення.

  У Христі ми живемо і знаємо, що нинішнє життя — це не все наше життя і що наша біологічна смерть не є кінцем чи знищенням нашого існування. Біологічні межі життя не визначають його істину. Зрештою, відчуття того, що життя є незворотною «мандрівкою до смерті», веде до екзистенційних глухих кутів, до депресії та нігілізму, до байдужості до того, що справді має значення в житті. Наука, фінансовий чи соціальний прогрес не можуть запропонувати суттєвого рішення чи виходу. Християни – це «ті, що мають надію» (1Сол. 4,13), які очікують приходу Царства Отця, і Сина, і Святого Духа, як остаточної реальності, як повноти життя і знання, як сповнення радості, не тільки для майбутніх поколінь, але для всього людського роду від початку до кінця віків.

  Це бачення історії та вічності, воскресної природи православної віри, етосу та культури, а саме, безсумнівний факт, що велике чудо Істини відкривається лише «тим, хто шанує таємницю у вірі» — це те, чому ми покликані свідчити. сьогодні в цивілізації, яка відкидає Трансцендентне, і в контексті різноманітних скорочень духовної ідентичності людського існування.

  Ми віддаємо славу в співах, гімнах і духовних піснях Господу, який воскрес із мертвих і світить усім життям вічним. Ми з радістю беремо участь у «бенкеті спільному для всіх». І ми благаємо всемогутнього, премудрого і всемилосердного Творця і Відкупителя всіх, щоб приніс мир світові і дарував усі Свої спасенні дари людству, щоб Його всечесне і величне ім’я було прославлене і благословенне, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь!

  На Фанарі, Пасха 2023

  + Варфоломій Константинопольський

  Палкий прохач за всіх вас

  до Воскреслого Господа

  Найсвіжіше

  Популярне