Середа, 19 Червня, 2024
Бiльше

  Суд відмовив у забезпеченні позову: УПЦ (МП) має покинути Печерську лавру

  Господарський суд Києва відмовив у забезпеченні позову представників Києво-Печерської лаври УПЦ (що в єдності з МП) до Національного заповідника “Києво-Печерська лавра”.  До цього скандальновідомий митрополит Павло (Лебідь) заявляв, що духовенство УПЦ (МП) не покине територію лаври, доки не буде рішення суду.

  Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, а також це стало відомо з відповідної ухвали суду 

  “Суд відмовив у забезпеченні позову по справі №910/4552/23 від УПЦ до Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” про визнання недійсним правочину щодо односторонньої відмови договору, застосування наслідків недійсності розірвання Договору № 2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, що є державною власністю”.

  ДОПОВНЕНО О 20:35. В УПЦ (МП) відреагували на ухвалу суду, зазначивши, що в рамках цього позову було подано заяву про забезпечення позову з проханням, щоб на час розгляду справи по суті щодо монастиря не вчинялись “протиправні дії”.

  Відмову у задоволенні заяви про забезпечення позову в УПЦ (МП) назвали “безпідставною”, але наголосили, що це ще не свідчить, що суд відмовив у задоволенні позову – розгляд призначено на 26 квітня 2023 року.

  Також в УПЦ МП зібрались оскаржувати відмову суду у забезпеченні позову в апеляційному порядку.

  За рішенням Мінкульту, УПЦ (МП) мав покинути заповідник до 29 березня, проте 30 березня їхні парафіяни не пустили до Лаври комісію міністерства для інвентаризації майна заповідника.

  Павло (Лебідь) заявив прихильникам, що комісія “ні в якому разі працювати не може”.

  В УПЦ (МП) намагалися оскаржити рішення влади та подали позов до Господарського суду. У позовній заяві йдеться про те, що договір між заповідником та лаврою чинний і в УПЦ (МП) немає причин для виїзду.

  У суді відмовили у забезпеченні позову представників Києво-Печерської лаври УПЦ (МП).

  Суд відзначив, що позивач не зміг довести чи обґрунтувати заяви про те, що у разі виселення УПЦ (МП) з Лаври є загроза “знищення чи пошкодження майна, передача третім особам у власність/користування, надання дозволів іншим релігійним організаціям на проведення богослужінь, порушення прав громадян України на свободу віросповідання та на житло”.

  Сьгодні у Лаврі віряни УПЦ (МП), підбурювані священниками, вигнали комісію Мінкульту. У відповідь міністр культури Олександр Ткаченко попередив, що за фактом перешкоджання роботи Комісії було подано заяву в поліцію.

  Найсвіжіше

  Популярне