П’ятниця, 12 Квітня, 2024
Бiльше

  РПЦ хоче скористатися ситуацією з Києво-Печерською лаврою для пропаганди, – Юраш

  Російська православна церква навіть не приховує, що УПЦ (яка в єдності з МП) – це її невіддільна частина, заявив посол України у Ватикані Андрій Юраш.

  Коментуючи лист глави РПЦ Кіріла Гундяєва, у якому він скаржиться главі Ватикану на виселення Московського патріархату із Києво-Печерської лаври, Юраш заявив, що українська дипломатія активно працює над контактами зі святим престолом.

  Посол у Ватикані зазначив, що папа Римський Франциск згадав про ситуацію з лаврою під час ранкової аудієнції 15 березня. Він також заявив про необхідність збереження релігійних свобод. За словами Франциска, Ватикан хоче зберегти РПЦ, однак сприйняття України також змінюється.

  «Йдеться не про обмеження свободи, а про те, що лавра — це християнська святиня, яка не завжди була під Московською Церквою. Це не боротьба з Церквою. Просто потрібно дотримуватися культуроохоронних вимог, також це центр духовності східного християнства», – заявив Юраш в ефірі телемарафону.

  Вон додав, що патріарх Кіріл та російська православна церква хочуть скористатися ситуацією з Києво-Печерською лаврою для пропаганди. За словами Юраша, РПЦ відкрито визнає, що УПЦ МП досі є невіддільною частиною Російської церкви.

  Найсвіжіше

  Популярне