Четвер, 23 Березня, 2023
Бiльше

  Силовики провели обшук у архієпископа Ровеньківської єпархії УПЦ (МП), який втік до росії

  Представники силових структур провели днями обшук у керівника Ровеньківської єпархії УПЦ (в єдності з Московським патріархатом) архієпископа Аркадія (Таранова). Його підозрюють у колабораційній діяльності.

  Про це повідомляє LB.ua з посиланням на власні джерела.

  При цьому зазначається, що обшук проводили в Одесі – за місцем реєстрації архієпископа. В будинку архієпископа УПЦ (МП) силовики знайшли літературу антиукраїнського спрямування, «що має ознаки розпалювання релігійної ворожнечі», її вилучили для проведення експертизи.

  Архієпископу Ровеньківському Аркадію готується вручення підозри за ч. 1, ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність). Його звинувачують у пособництві Росії та підтримці рішень, прийнятих окупаційною адміністрацією на тимчасово окупованій території Луганської області.

  Нагадаємо, у травні 2022 року Ровеньківська єпархія пішла у розкол з УПЦ (МП), заявивши, що залишається під омофором Московського патріарха Кіріла.

  Згідно зі статтею 111-1 Кримінального Кодексу України, Аркадію (Таранову) загрожує:

  • позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років,
  • позбавлення волі на строк від 10 до 12 років,
  • з конфіскацією майна або без такої.

  Варто зазначити, що раніше, у грудні минулого року, проти Ровеньківського архієпископа та низки інших представників духовенства УПЦ РНБО ввела санкції. А через місяць президент України Володимир призупинив громадянство 13 представників шести єпархій УПЦ (МП). За підтримку агресії проти України під санкції й під призупинення громадянства потрапив й сам архієпископ Аркадій (Таранов).

  Найсвіжіше

  Популярне