Вівторок, 16 Квітня, 2024
Бiльше

  Литовські священники отримали офіційні документи з Константинополя про відновлення служіння

  П’ять литовських православних священників отримали від Константинопольського Патріархату офіційні документи, які дозволяють їм відновити своє служіння.

  «Відтепер литовські православні можуть приймати таїнства Хрещення і Вінчання не в Московському патріархаті», — сказав священник Гінтарас Сунгайла.

  Він і четверо його соратників: Володимир Селявко, Віталіюс Моцкус, Віталіс Даупарас та Георгій Ананьєв були усунені від священства минулого літа указами митрополита Інокентія Віленсько-Литовської єпархії РПЦ, повідомляє LRT.

  Священики оскаржили це рішення до Константинопольського патріарха Варфоломія, який у середині лютого відновив їх у сані.

  Віленсько-Литовської єпархії РПЦ заявила, що не визнає рішення Константинопольського патріарха.

  Сунгайла також зазначив, що сподівається, що Константинопольський патріархат незабаром сформує постійну церковну структуру під своєю владою у Литві.

  Зі свого боку, Віленсько-Литовської єпархія РПЦ заявляє, що “прагне до більшої автономії”, але при цьому каже, що “стикається з затримками у прийнятті рішень Московським Синодом”.

  Віленсько-Литовської єпархія РПЦ є однією з дев’яти традиційних релігійних громад Литви. Проте православні українці, які втекли від війни, переважно уникають відвідувань храмів, що організаційно належать до структури, яка фактично підтримала широкомасштабну війну проти України.

  Найсвіжіше

  Популярне