Сумський священник понад місяць прожив разом зі своєю паствою і мешканцями сусідніх багатоповерхівок під час вторгнення в область російських колон рік тому. Цокольний поверх своєї церкви панотець перетворив на бомбосховище і підземну церкву водночас. Під час повітряних тривог там збиралося понад 100 осіб, згадують віряни.
Церква Успіння Пресвятої Богородиці знаходиться в одному зі спальних районів Сум. Більш як на місяць вона стала прихистком для мешканців з сусідніх багатоповерхівок. Ірина Єремейчук прийшла сюди ховатися під час першої повітряної тривоги, а потім почала тут волонтерити.
“Пару днів ховалася тут у бомбосховищі, а потім я вирішила, що мені краще вдома, бо я починаю панікувати. Було дуже багато людей: з тваринами, з сумками й ми з котами зі своїми. Допомагала розбирати гуманітарку. Чим могла, тим допомагала. Більше місяця тут пробула, потім вийшла на роботу і трошки відійшла (психологічно)”, – розповіла вірянка.
![Людей було так багато, що настоятель ледь міг пройти до вівтаря — як сумчани ховалися в церкві на початку вторгення РФ Людей було так багато, що настоятель ледь міг пройти до вівтаря — як сумчани ховалися в церкві на початку вторгення РФ](https://i0.wp.com/cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/c735dddcc8f1fb55.jpg?fit=696%2C14&ssl=1)
![Людей було так багато, що настоятель ледь міг пройти до вівтаря — як сумчани ховалися в церкві на початку вторгення РФ Людей було так багато, що настоятель ледь міг пройти до вівтаря — як сумчани ховалися в церкві на початку вторгення РФ](https://i0.wp.com/cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/7cbee0a4d74925fc.jpg?fit=696%2C14&ssl=1)
![Людей було так багато, що настоятель ледь міг пройти до вівтаря — як сумчани ховалися в церкві на початку вторгення РФ Людей було так багато, що настоятель ледь міг пройти до вівтаря — як сумчани ховалися в церкві на початку вторгення РФ](https://i0.wp.com/cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/3edbaa8dd0363804.jpg?fit=696%2C14&ssl=1)
![Людей було так багато, що настоятель ледь міг пройти до вівтаря — як сумчани ховалися в церкві на початку вторгення РФ Людей було так багато, що настоятель ледь міг пройти до вівтаря — як сумчани ховалися в церкві на початку вторгення РФ](https://i0.wp.com/cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/81aeb1da9e46701a.jpg?fit=696%2C14&ssl=1)