Вівторок, 21 Березня, 2023
Бiльше

  Саід Ісмагілов: оборона українськими мусульманами своєї країни — праведний вчинок

  У річницю повномасштабного вторгнення РФ колишній муфтій Духовного управління мусульман України “Умма”, а нині парамедик Саід Ісмагілов, перебуваючи на ротації, провів п’ятничну проповідь в одній з мечетей Києва.

  Основною темою була російсько-українська війна. Колишній муфтій наголосив, що всі добре усвідомлюють, що росіяни воюють не так із військовими, як із цивільними: “Вони обстрілюють та руйнують багатоповерхівки, торгові центри, лікарні, пологові. Тому це не війна лише проти Збройних сил України — це війна проти кожного з нас! Я переконаний: те, що ми живі — це милість Всевишнього. Але ця страшна війна триває”.

  Саід Ісмагілов підкреслив, що оборона українськими мусульманами своєї країни — праведний вчинок, передає “Іслам в Україні”.

  “Кожен мусульманин, що захищає свою віру, свою родину, майно та життя, якщо він загине — буде праведником перед Всевишнім Аллагом. Ми не нападали на Росію та її мусульман. Це вони прийшли напасти на нас, а їхні муфтії та духовні лідери не просто підтримують цю війну, а переконують, що їхній обов’язок приходити [сюди] та вбивати нас”, – наголосив Ісмагілов.

  У проповіді шейх Саід згадав про злочини проти українського народу, вчинені російськими військами: “За рік повномасштабної війни зруйновано та пошкоджено щонайменше 5 мечетей: у Костянтинівці, Харкові, Бахмуті та Маріуполі. Будинки Всевишнього Аллага, які мусульмани будували на власні кошти, щоб наші діти могли прославляти [Його] й поклонятися, зруйновані! Виправдань цим злочинам немає ніяких”.

  Саід Ісмагілов також нагадав, що за минулий рік, на жаль, є загиблі військовослужбовці-мусульмани, в тому числі азербайджанці, кримські татари, етнічні українці.

  Він звернувся з молитвою за них до Всевишнього: “Я прошу в Аллага великої винагороди, благословення та прощення всіх гріхів для всіх наших мусульманських воїнів і всіх наших захисників. Прошу, щоб пречистий Аллаг прийняв їхні жертви!”

  Наприкінці п’ятничної проповіді колишній муфтій ДУМУ “Умма” звернувся з молитвою за мир в Україні та закликав мусульман робити все задля перемоги.

  “Я прошу Всевишнього Аллага, щоб він дарував нам перемогу, щоб усі повернулися до своїх домівок, мечетей! Після нашої перемоги в нас дуже багато роботи. Нам з вами доведеться відбудовувати всі зруйновані ворогом мечеті. Нехай кожен із нас має намір зробити все, що в його силах, щоб наблизити цю перемогу! Тож нехай Всевишній Аллаг допоможе нам на цьому великому, справедливому та праведному шляху”, – підкреслив Ісмагілов.

  Найсвіжіше

  Популярне