Середа, 29 Березня, 2023
Бiльше

  Ліфт для прихожан. На Львівщині у церкві встановили ліфт для літніх та людей з інвалідністю

  У церкві святих апостолів Петра і Павла УГКЦ у Новояворівську облаштували ліфт. Церква має стрімкі сходи, якими не всім вірянам легко підійматися. Платформа є пристосованою для людей з інвалідністю на візках.

  Про це повідомляє ZAXID.NET.

  Гроші на встановлення ліфта виділили з міського бюджету за програмою доступності.

  «Парафія храму спільно з міською радою втілили проект з встановлення ліфта для тих, хто не може самостійно потрапити всередину. Це перший ліфт у храмі громади. Щоб ним скористатися, потрібно заїхати у ліфт з вулиці, закрити турнікет і натиснути кнопку», – повідомили на сайті Новояворівської міськради 26 лютого.

  Міський голова Новояворівська Володимир Мацелюх уточнив, що на його встановлення виділили близько 350 тис. грн з міського бюджету за програмою безбар’єрності.

  «Є велика парафія, багато людей похилого віку. Їм важко підійматися сходами. Таку ідею подав попередній настоятель о. Роман Лагіш. Ми її подавали на конкурс мікропроектів, але через війну це все зупинилося. Тому ми профінансували з бюджету міської ради зі спеціальної Програми щодо створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю на 2022-2024 роки», – пояснив мер Новояворівська.

  Для літніх та людей з інвалідністю у церкві на Львівщині встановили ліфт - фото 109632

  У неділю, 26 лютого, новий ліфт презентували громаді, також відбулося представлення нового настоятеля церкви отця Андрія Рака.

  Новояворівськ – 35-тисячне місто у Яворівському районі. За словами міського голови, в місті є шість церков, але громада церкви святих апостолів Петра і Павла найбільша (близько 15 тис. вірян). Міський голова не виключає встановлення ліфта і в інших церквах за цією програмою, якщо буде така потреба й ініціатива парафії.

  До слова, схожа платформа працює у храмі Священномученика Климентія Шептицького на вул. Кривоноса у Львові.

  Найсвіжіше

  Популярне