У Мішково-Погорілівській громаді Миколаївського району священник збирає та віддає недогарки свічок волонтерам. Ті їх плавлять, змішують з парафіном та виготовлять з суміші так звані окопні свічки.
Про це кореспондентам Суспільного розповів волонтер Андрій.
За словами Андрія, він звернувся до церкви, до отця Іоана, з потребою воску.
“Приїхали до церкви і нам допомогли. Дали парафін й ще огарки від свічок. Як то кажуть, зі світу по нитці, з Богом до перемоги”, — сказав Андрій.
![З церковних в окопні. На Миколаївщині священник віддає волонтерам огарки свічок З церковних в окопні. На Миколаївщині священник віддає волонтерам огарки свічок](https://i0.wp.com/cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/a026a219b732db13.jpg?resize=696%2C10&ssl=1)
“Другий раз даємо огарки. Щоб могли плавити, робити свічки для наших воїнів. Щоб вони могли обігріватися. Щоб скоріше дійшли до перемоги. Щоб ми могли спокійно жити на своїй Україні”, — розповів отець Іоан.
З церкви огарки везуть до волонтерського хабу.
![З церковних в окопні. На Миколаївщині священник віддає волонтерам огарки свічок З церковних в окопні. На Миколаївщині священник віддає волонтерам огарки свічок](https://i0.wp.com/cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/478c88d8af746467.jpg?resize=696%2C10&ssl=1)
“Якщо окремо віск і окремо парафін, то вони працюють по-різному. Парафін швидко нагрівається і швидко виходить тепло, а віск коптить. І коли їх змішуєш, то виходить кращий склад. І тепло дає довго, і менше кіптяви”, — сказала Наталія.
![З церковних в окопні. На Миколаївщині священник віддає волонтерам огарки свічок З церковних в окопні. На Миколаївщині священник віддає волонтерам огарки свічок](https://i0.wp.com/cdn4.suspilne.media/images/resize/952x1.78/5be2e056fa3f4a07.jpg?resize=696%2C10&ssl=1)
“Мені з фронту хлопці надіслали фотозвіт, що вони все забрали на пошті. Це ми відправляли на Курахове”, — розповіла Наталія.