Середа, 15 Березня, 2023
Бiльше

  Секретаря єпархії УПЦ (МП) на Кіровоградщині відправили під цілодобовий домашній арешт

  Секретарю Кіровоградської єпархії Української православної церкви (в єдності з Моспатріаратом) Роману Кондратюку, якого підозрюють у розпалювання релігійної ворожнечі, обрали запобіжний захід на час досудового слідства — цілодобовий домашній арешт до 28 лютого. Підозрюваний сказав, що визнає свою вину.

  Про це повідомляє Суспільне, передає Духовний Фронт України.

  Прокурорка Ганна Мельникова просила тримання під домашнім арештом в межах досудового розслідування до 28 лютого, бо підозрюваний може переховуватись від суду і впливати на свідків. Мотивом цього Ганна Мельникова назвала можливий вирок суду у разі доведення вини — арешт на три роки.

  Адвокат просив суд проявити милосердя і призначити запобіжним заходом особисте зобов’язання.

  Підозрюваний Роман Кондратюк сказав, що свою вину визнає: “Посада секретаря єпархії зобов’язує мене бути на зв’язку з батюшками і на когось впливати я не збирають. Навпаки — намагаюсь робити все для того, щоб слідство проводилось належним чином і повністю визнаю провину, яку мені вміняють”.

  Суддя Леонід Плохотніченко обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту: “Заборонити підозрюваному цілодобово залишати своє фактичне місце проживання, не відлучатись за межі Кіровоградської області без дозволу слідчих, прокурора. Повідомляти про зміни місця проживання”.

  Рішення судді адвокат з підозрюваним коментувати відмовились. Щоб подати апеляцію на рішення суду, мають п’ять днів.

  Роману Кондратюку вручили підозру після обшуків СБУ у січні цього року в кропивницькому монастирі, де знайшли прокремлівську літературу та російську символіку. Зокрема, книги та газети російської історично-пропагандистської літератури, зміст якої направлений на заперечення суверенітету та самостійності України.

  Колишньому керівнику Кіровоградської єпархії УПЦ МП Іоасафу 30 січня продовжили запобіжний захід – домашній арешт. Рішення суду підозрюваний прокоментувати не захотів. Прокурор сказав, його підозрюють за статтею “Вчинення умисних дій, спрямованих на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями“. Максимальний термін покарання – три роки позбавлення волі.

  Як повідомляв Духовний Фронт України, СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ (МП) на Кіровоградщині, який поширював «русскій мір».

  Найсвіжіше

  Популярне