Неділя, 3 Березня, 2024
Бiльше

  СБУ повідомила про підозру митрополиту УПЦ (МП) на Кіровоградщині, який поширював «русскій мір»

  Служба безпеки зібрала беззаперечні докази вини колишнього керівника Кіровоградської єпархії УПЦ (МП) Іоасафа (Губеня) у підривній діяльності проти України і повідомила йому про підозри.

  Про це повідомляє пресслужба СБУ.

  У СБУ зазначили, що єпископ УПЦ МП входив до найближчого оточення московського патріарха кіріла (Гундяєва), з яким координував поширення прокремлівських поглядів в регіоні. Для цього митрополит був на постійному зв’язку з очільником РПЦ і виконував його доручення щодо виправдовування російської агресії та захоплення частини території України, зокрема АР Крим.

  Вказівки з москви надходили у вигляді письмових циркулярів, а також під час особистих зустрічей на території рф.

  Встановлено, що у церквах громади людям роздавали ворожу пропагандистську літературу, яку друкували багатотисячними накладами в типографіях країни-агресора. У цих книгах російські «автори» ставили під сумнів українську державність і вихваляли кремлівський режим. Під час обшуків на території єпархії правоохоронці виявили велику кількість ворожих друкованих матеріалів і документи із доказами листування з московськими «кураторами».

  Відповідно до висновків незалежної експертизи, яку ініціювала СБУ, злочинна діяльність митрополита загрожує державній безпеці України.

  На підставі зібраної доказової бази йому повідомлено підозру за ч. 1 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

  Триває досудове розслідування для встановлення всіх обставин правопорушення.
  Заходи із викриття злочинних дій проводили співробітники СБУ Кіровоградської області за процесуального керівництва органів прокуратури.

  Нагадаємо, місяць тому СБУ провела обшуки у митрополита УПЦ (МП) на Кіровоградщині Іосафа (Губеня). Раніше він вітав московського патріарха Кіріла із днем ангела і повторював пропагандистські фрази про «один народ», а також про «Святу русь». Про Україну, українців і війну рф проти України, злочини режиму Путіна і причетність до них Гундяєва – жодного слова у листі Іоасафа не було. Замість цього похвала Кірілу і надія на «виконання трудів на благо» РПЦ.

  Фото:СБУ

  Найсвіжіше

  Популярне