Вівторок, 28 Березня, 2023
Бiльше

  На Фанарі відзначили свято святителя Григорія Богослова, архієпископа Константинопольського

  Вселенський патріарх Варфоломій очолив Божественну Літургію з нагоди дня пам’яті святителя Григорія Богослова в середу, 25 січня, в Патріаршому храмі, яку йому співслужив архимандрит Григорій, головний секретар Святого і Священного Синоду.

  За богослужінням молилися митрополит Халкідонський Еммануїл та митрополит Селиврійський Максим, а також віряни з Константинополя та паломники, передає orthodoxtimes.com.

  Після Божественної Літургії Вселенський патріарх відслужив Трисвяте за упокій душі спочилого митрополита Бельгійського Пантелеймона, який упокоївся у Господі у вівторок на своїй батьківщині, на Хіосі.

  Напередодні святкового Великого повечір’я богослужіння очолив митрополит Філадельфійський Мелітон.

  Також патріарх Варфоломій у супроводі головного секретаря Григорія відвідав монастир Зоодоха Пігі у Валуклі, де відслужив Трісагіон за упокій душі свого попередника Григорія VII (1923-1924), який надав Томос про автокефалію Православній Церкві Польщі.

  Нагадаємо, Екзарх Вселенського патріарха презентуватиме перше в Україні видання Євангелія в форматі «а́пракос». Також Вселенський патріарх заявив, що дії РПЦ загрожують єдності Православ’я.

  Photos: Nikos Papachristou / Ecumenical Patriarchate

  Найсвіжіше

  Популярне