Субота, 20 Квітня, 2024
Бiльше

  Екзарх Вселенського патріарха презентуватиме перше в Україні видання Євангелія в форматі «а́пракос»

  У п’ятницю, 27 січня о 13:00, у Ставропігії Вселенського Патріархату в Україні відбудеться презентація першого богослужбового Євангелія-а́пракос в перекладі українською з грецької.

  «Екзарх Вселенського Патріарха в Україні єпископ Команський Михаїл розповість про апробацію богослужбового вжитку подібного формату Святого Письма, а також закличе до дискусії зі створення єдиного перекладу Євангелія українською, авторитетного для всіх юрисдикцій», – йдеться в повідомленні на сторінці Місія «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні».

  Євангеліє-а́пракос – тип богослужбових книг Святого Письма, текст в яких укладено не у звичайному послідовному порядку, а згідно річного календарного розкладу богослужбових читань, починаючи з неділі Святої Пасхи.

  Це, перше за кілька століть, Євангеліє-а́пракос українською – є новим вдосконаленим перекладом з грецької, видане в православному середовищі для богослужбового вжитку за прикладом елінської літургійної традиції.

  Під час презентації, укладачі (перекладачі, редактори) розкажуть про особливості роботи над цим унікальним виданням.

  Видання надруковане для безоплатного розповсюдження за фінансової підтримки Української Православної Церкви в США (Вселенського патріархату).

  Для участі в презентації запрошені представники юрисдикцій східної християнської традиції, представники органів державної влади та громадськості.

  Найсвіжіше

  Популярне