Четвер, 19 Січня, 2023
Бiльше

  Ми не претендуємо на майно православних братів – предстоятель УГКЦ

  Українська греко-католицька Церква не претендує на жодне майно, яке є в руках православних братів.

  Про це заявив предстоятель УГКЦ Святослав Шевчук в інтерв’ю “Українській правді”.

  “Нашу церкву в Російській імперії ліквідували ще 1839 року. І все наше майно віддали православним. Якби ми сьогодні почали вимагати повернення нам того всього майна, ми би почали чергову хвилю релігійної війни”, – наголосив архиєрей.

  За його словами, є загальнонаціональні символи, які промовляють теж до умів і сердець. І таким символом є свята Софія Київська, яка є материнським храмом для всіх нас. На цей храм не може претендувати якась одна конфесія, бо тут є спільне коріння.

  “Дасть Бог, ми одного дня будемо всі єдині. Тобто всі ті поділи, які сьогодні існують, між православним світом, католицьким світом, сподіваюся, що крок за кроком будуть подолані. І тоді це буде спільний храм усіх спадкоємців Київської церкви. Тому ми не претендуємо на майно, але ми кажемо: “добре, це теж має стосунок до нашої історії, до нашої тотожності. Ми хочемо там теж почуватися, як вдома”, – зазначив владика Святослав.

  “Так само ми говоримо і про Почаївську лавру. Ми не хочемо сьогодні пред’являти якісь майнові претензії комусь. Але ми говоримо, що це історично великий духовний центр нашої церкви… Тому от ті, які прийматимуть рішення, кому дати доступ для можливості молитися, мусять враховувати, що Почаївська лавра має історичне відношення до нашої церкви”, – підкреслив предстоятель УГКЦ.

  За його словами, УГКЦ поки не робить ніяких кроків, щоб отримати доступ до Почаївської лаври, тому що не чули про якісь конкретні кроки щодо зміни статусу цього святого місця.

  “Одна річ – є майнові претензії, а інша – право молитися там, де молилися наші предки. Ми не піддаємо сумніву право власності держави, але хочемо мати доступ до цієї святині. Ми також стараємося розбудовувати своє, а не чекати, щоб нам щось передали”, – підсумував архиєрей.

  Найсвіжіше

  Популярне