Четвер, 19 Січня, 2023
Бiльше

  Предстоятель УГКЦ: Якщо заборонити УПЦ, то дамо цій Церкві у руки пальму мучеництва

  Церква – це люди, які теж мають конституційні права. Як довго будуть люди, які орієнтовані на московське православ’я в Україні, так довго та церква буде існувати. Навіть тоді, коли, згідно з державним законодавством, вона буде поза законом. І якщо їх заборонити, тоді ми дамо цій церкві в руки пальму мучеництва. Ми дамо їм можливість справді перейти в глуху опозицію і стати тими, які потім будуть претендувати на автентичність.

  Про це заявив предстоятель Української греко-католицької Церкви Святослав Шевчук в інтерв’ю “Українській правді”.

  Я не хочу давати рецепти для наших законодавців. Чому? Бо ми вже колись теж були заборонені. Ми пережили підпілля. Більше того, сам факт, що ми були мученицькою церквою, яка не стала церквою-колаборантом з радянською владою, це врятувало наш моральний авторитет. Важливо розуміти, що заборона церкви не означає припинення її існування. Чому? Тому що церква – це не тільки релігійна структура, не якась організація, що має статут, керівника, релігійний центр. Я недавно казав одному законодавцю: “Якщо ви хочете увіковічнити Московський патріархат в Україні – забороніть його“, – наголосив архиєрей.

  За його словами, з іншого боку, держава має право дбати про свою національну безпеку. І тому якщо чи то серед католиків, чи протестантів, чи юдеїв, чи мусульман, чи православних є зрадники, які є небезпечними для держави, зокрема під час військового стану, їх треба виявляти і, дотримуючись усіх законів, робити наступні кроки.

  Не треба переслідувати за приналежність до якоїсь церковної структури, ні. Але за злочини проти своєї держави – тут ми всі рівні. Тому, можливо, потрібно те саме питання поставити по-іншому і зрозуміти, що насправді не йдеться про те, щоб комусь обмежити релігійну свободу. Йдеться про те, щоби північний наш сусід, який сьогодні нас вбиває, не міг використовувати жодну із церков для своїх геополітичних цілей“, – зазначив предстоятель УГКЦ.

  Найсвіжіше

  Популярне