Вівторок, 17 Січня, 2023
Бiльше

  “Буде повна календарна реформа”: речник ПЦУ анонсував рішення щодо переходу на новий стиль

  Речник ПЦУ, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (Зоря) в ефірі 5 каналу розповів чому церкви в Україні досі живуть за старим стилем та пояснив особливості нового та старого стилів, передає “Мукачево.нет“.

  “Коли у коментарях стикаєшся з думкою, що святкуймо Різдво 25 грудня, одразу після святкування Миколая 19 грудня, то такі коментарі з очевидністю показують повне нерозуміння глибини проблеми. Адже коли йдеться про дату святкування, то не йдеться про перенесення з одного дня на інший, а йдеться про повну календарну реформу. І святого Миколая ми тоді будемо святкувати не 19 грудня, а 6-го. І Благовіщення – не 7 квітня, а 25 березня. І свято Покрови буде не 14 жовтня, а 1 жовтня. Тобто все коло церковних свят, окрім рухомих, пов’язаних із Великоднем, все це коло свят посунеться на 13 днів. І це треба усвідомлювати… Крім того, календарна ідентичність стала частиною української національної ідентичності. Так було і в XIX столітті, і в XX столітті”, – зазначив Євстратій (Зоря).

  Архієпископ ПЦУ говорить, що питання із календарем – делікатне. І якщо ми таки перейдемо на новоюліанський календар, то точно треба буде запровадити перехідний період.

  На запитання, коли має бути собор ПЦУ щодо переходу на новий календар, архієпископ ПЦУ сказав, що не може зараз дати конкретних часових рамок, але переконаний, що відкладати на довгий період часу обговорення і розв’язання цих питань церква не буде.

  “У питанні зміни календаря, як і в кожній важливій справі має бути перехідний період. І буде період, коли і 25 грудня, і 7 січня будуть залишатися актуальними датами. Власне, так сталося і цього року. Навіть ті, хто відсвяткували 25 грудня, 7 січня для них теж не було буденним днем”, – зауважив архієрей ПЦУ.

  Найсвіжіше

  Популярне