Субота, 4 Лютого, 2023
Бiльше

  Жіночий монастир у Луцьку відзначив престольне свято

  З нагоди торжества святителя Василія Великого митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну літургію в домовій церкві обителі.

  Про це повідомляє Волинська єпархія ПЦУ.

  З керуючим єпархією, зокрема, молилися: декан монастирів архімандрит Константин (Марченко), ігуменя Анастасія (Заруденець) із сестрами, настоятель храму протоієрей Віктор Сватула.

  У 2009 р. стараннями тоді ще архієпископа Михаїла в будівлі за кафедральним Свято-Троїцьким собором відновили монастир. У липні того ж року владика освятив престіл згаданого домового храму. Тоді ж відслужили першу літургію. Нині у двох домових храмах обителі – Святої великомучениці Катерини та Святого Василія Великого – звершуються богослужіння за монастирським уставом.

  Насельниці несуть різноманітні послухи. Так, зокрема, мають просфорню, де щодня випікають до п‘яти тисяч проскур – для Троїцького собору і тих парафій, які цього потребують. До роботи залучають і мирян.

  В обителі діє швейна майстерня, де виготовляють облачення.

  У жовтні 2019-го біля монастиря відкрито крамницю «Аліфія» (вхід з боку вул. Паркова), там продають церковну літературу, атрибутику тощо.

  У вересні 2021 р. в підземеллі обителі започатковано роботу благодійної їдальні для тих, хто опинився у скрутному становищі (вхід із Паркової). Опікується нужденними, а тепер і внутрішньо переміщеними особами парафіянка Олена Корецька. Страви готують тут по-домашньому.

  У монастирі є невеликий сестринський хор, у неділю й свята співає і світський жіночий хор.

  Найсвіжіше

  Популярне